Ford та UAW домовилися про виплату зарплати

13

Ford та робоча сторона домовилися про підвищення заробітної плати на 25%. Заробітна плата початкового рівня має збільшитися на 68%.

Ford та UAW домовилися про виплату зарплати. Після майже шести тижнів страйків досягнуто першої угоди у суперечці про заробітну плату в автомобільній промисловості США.

Ford та UAW домовилися про виплату зарплати

Ford і американська профспілка UAW оголосили про укладання угоди в четвер увечері, але вона ще має бути схвалена членами профспілки.

Зокрема, Ford та сторона робітників домовилися про 25-відсоткове підвищення заробітної плати протягом багаторічного терміну дії колективного договору, заявив у своєму відеозверненні президент UAW Шон Фейн. За його словами, це значне підвищення, ніж у будь-якому з попередніх раундів переговорів за останні 22 роки. Заробітна плата початкового рівня збільшиться на 68%.

За даними UAW, на першому етапі після підтвердження угоди робітники отримають 11-відсоткове підвищення. Вона закликала працівників Ford повернутися на роботу. На її думку, це також має посилити тиск на General Motors та групу Stellantis компанії Peugeot, до якої входить Chrysler у США.

Президент США Джо Байден, який також був серед страйкуючих, привітав угоду.

Спочатку UAW вимагала підвищення зарплати на 40% – саме настільки зросли прибутки топ-менеджменту великих автоконцернів. До початку страйку автовиробники погодилися на підвищення до 20% упродовж чотирьох з половиною років. Профспілка вирішила поступово поширити страйки на дедалі більшу кількість заводів. Це означало, що компанії не знали, який із їхніх заводів може постраждати наступним.

Читайте також:  Суперечки навколо оборонного бюджету США

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я