Фон дер Ляйєн відкинула критику палестинців

13

Вона була «неприємно вражена недоречною заявою палестинського міністерства закордонних справ».

 

Фон дер Ляйєн відкинула критику палестинців

Привітання голови Комісії ЄС Урсули фон дер Ляйєн із 75-ми роковинами заснування ізраїльської держави викликало дипломатичний скандал із палестинцями. Фон дер Ляйєн різко відкинула критику палестинців з приводу її висловлювань.

Прес-секретар заявила Deutsche Presse-Agentur, що вона була «неприємно вражена недоречною заявою палестинського міністерства закордонних справ». Палестинській владі було запропоновано прояснити «неприйнятну реакцію».

Прийняття «антипалестинської риторики»

У привітанні у середу фон дер Ляйєн сказала, наприклад, що Ізраїль «буквально змусив пустелю цвісти». Після цього Міністерство закордонних справ Палестини звинуватило її у підриві репутації Європейського союзу, ухваливши «антипалестинську риторику», і вимагало вибачень. Висловлювання німецького політика «прають палестинський народ і спотворюють його багату історію та цивілізацію», – заявили у міністерстві.

У той же час, використовувані наративи увічнюють «вперте і расистське заперечення» втечі та вигнання близько 700 тисяч палестинців у ході державотворення Ізраїль і першої близькосхідної війни 1948 р. Відразу після проголошення єврейської держави 5 арабських держав напали на Ізраїль.

Вираз «змусити пустелю цвісти» часто використовується в Ізраїлі для позначення успіхів країни. Однак, з погляду палестинців, воно має на увазі, що до заснування Ізраїлю цей регіон не був ні оброблений, ні заселений.

ЄС – найважливіший донор Палестинської автономії

Комісія ЄС заявила, що фон дер Ляйєн згадала лише той факт, що Ізраїль зробив колишні пустельні райони придатними для обробітку. Це узгоджується з тим фактом, що фон дер Ляйєн після фрази про пустелю сказала, що вона змогла побачити цвітіння минулого року під час відвідин пустелі Негєв.

У заяві речника також зазначається, що ЄС є головним донором Палестинської автономії. ЄС послідовно підтримує прагнення палестинського народу до створення держави та відданий рішенню про дві держави, досягнуте шляхом переговорів, сказав він.

Читайте також:  Каспаров не вірить в інсценування

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я