Іранська розвідка представила доповідь про хвилю отруєнь

17

Постраждали майже виключно школи для дівчаток.

 

Іранська розвідка представила доповідь про хвилю отруєнь

Після загадкової хвилі отруєнь в Ірані розвідка подала остаточну доповідь. Про це повідомили державні ЗМІ у п’ятницю, приблизно через 5 місяців після перших повідомлень.

Ці інциденти вже кілька місяців викликають хвилювання у країні. Постраждали майже виключно школи для дівчаток. По всій країні школярки проходять лікування у лікарнях. Лікарі говорять про отруєння газом. Тисячі передбачуваних випадків були офіційно зареєстровані владою. Водночас батьки через побоювання не відпускають своїх дітей до школи.

Правозахисна організація Amnesty International нещодавно закликала донести більше ясності. «Схоже, що отруєння є скоординованою кампанією покарання школярок за їхню мирну участь у загальнонаціональних протестах», – йдеться у заяві організації. Правозахисники вимагали, щоб дівчата мали рівний та безпечний доступ до освіти.

Тегеран: організована мережа злочинців

У доповіді іранська секретна служба наразі заявляє, що це не була організована мережа злочинців. Більше того, замість токсичних речовин після аналізу зразків було виявлено лише сліди перцевого спрею або смердючих бомб. Секретна служба стверджує, що ці випадки більше нагадують загальнонаціональну масову істерію. Ці заяви неможливо перевірити незалежно.

Спецслужба також звинуватила ворогів Ірану, насамперед США та Ізраїль, у тому, що вони відіграли свою роль у цих випадках, щоб спровокувати подальші протести в країні та чинити тиск на керівництво держави. У зв’язку з цим деякі люди були заарештовані або попереджені. Точних цифр у доповіді не наводиться. У ньому також говориться, що школярок часто відпускали з клінік лише за кілька годин.

Іранська влада звинувачує у провалі

Звіт, швидше за все, сприймуть в Ірані з великим скептицизмом. Батьки та інші родичі звинуватили владу у провалі після загадкових випадків. Протести після смерті іранської курдської жінки Джини Махса Аміні в поліцейській дільниці викликали в Тегерані восени минулого року найважчу політичну кризу за останні десятиліття. Критики називають отруєння помстою за демонстрації.

Читайте також:  Шосе обрушилося у Філадельфії

Нерішучий розгляд цих справ владою також спричинив критику в Ірані. Минуло кілька місяців, перш ніж керівництво країни прокоментувало загадкові отруєння. За словами критиків, на ЗМІ, сім’ї та постраждалих чинився тиск, щоб вони не говорили про ці випадки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я