Федеральний фіскальний суд оголосив рішення щодо позову проти компанії Soli

18

Федеральний податковий суд (Bundesfinanzhof, BFH) оголосить своє рішення щодо позову проти надбавки за солідарність у понеділок (10:00). Можлива передача справи до Федерального конституційного суду. Судді у Карлсруе мають вирішити, чи є податок, який платять лише високооплачувані громадяни, неконституційним.

За даними Федерального податкового суду (BFH), доходи федерального уряду від податку на солідарність склали одинадцять мільярдів євро. Якщо одного дня цей збір буде визнаний неконституційним, виникне питання, чи доведеться федеральному уряду повертати доходи від Soli.

Чи достатньо аргументів?

Літня пара з Ашаффенбурга подала до суду. За підтримки Асоціації платників податків вони хочуть звалити Солі. Позов ґрунтується на двох аргументах: Надбавка за солідарність мала фінансувати тягар єдності Німеччини, але з 2019 року ця мета перестала існувати. Тоді закінчився термін дії Пакту солідарності II, і з того часу спеціального фінансування східнонімецьких земель не вироблялося.

Крім того, позивачі та їхні адвокати звинувачують федеральний уряд у порушенні принципу рівності Основного закону, оскільки лише незначна меншість платників податків, як і раніше, повинна сплачувати збір, а переважна більшість – ні.

Прийнявши у 2019 році закон про скорочення вирівнювання солідарності, тодішня велика коаліція вирішила, що доплату мають платити лише високооплачувані громадяни – перші десять відсотків доходів. Інші дев’яносто відсотків платників податків мають залишатися звільненими від сплати податків. За словами адвоката позивачів, близько 2,5 мільйона людей все ще платять Soli.

“Сподіваюся побачити вас знову в Карлсруе”.

Президент платників податків Райнер Хольцнагель сказав, що судовий розгляд є важливим етапом. «Оскільки ми вже багато років боремося за повне припинення «Солі», – сказав Гольцнагель. “Ми сподіваємося знову побачити один одного в Карлсруе”. Зелені та ліві, з іншого боку, хочуть продовжувати оподатковувати перші десять відсотків доходів, навіть якщо Soli буде скасовано. У газеті “Rheinische Post” (понеділок) Хольцнагель припустив
що Федеральний податковий суд поставить під сумнів конституційність
Soli з 2020 року. «Я чекаю на перемогу на етапі в понеділок», – сказав він. За його словами, рішення Карлсруе можна очікувати не раніше ніж за рік.

Читайте також:  Беате Кіммель чекає на посаду мера Кайзерслаутерна

Позов принаймні мовчазно підтримує федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП), який у будь-якому випадку хоче скасувати Soli. Спочатку міністерство подало позов до Федерального фіскального суду. Зазвичай це відбувається у випадках, коли міністерство відхиляє позов. Однак Лінднер скасував це рішення, і Міністерство фінансів більше не бере участі у розгляді справи Soli.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я