Федеральне мережеве агентство прогнозує постійне зростання цін на електроенергію

7

Федеральне мережеве агентство прогнозує постійне зростання цін на електроенергію

Федеральне мережеве агентство очікує, що ціни на електроенергію залишаться високими в довгостроковій перспективі. «Ера дешевої енергії закінчилася принаймні доти, поки ми продовжуємо споживати велику кількість традиційної енергії», – заявив голова агентства Клаус Мюллер у газеті Rheinische Post у середу. Хоча оптові ціни на електроенергію «значно знизилися» порівняно з 2022 роком, рівень цін все ще вищий, ніж до початку війни в Україні, і «найближчим часом нічого не зміниться».

До цього слід додати підвищення плати за користування мережею з наступного року: чотири оператори систем передачі електроенергії Amprion, Tennet, Transnet та 50Hertz оголосили в середині грудня, що плата за користування мережею зросте з 3,12 цента за кіловат-годину цього року до 6 43 цента в наступному. Це пов'язано з тим, що субсидія у розмірі 5,5 мільярда євро, спочатку обіцяна урядом Німеччини, в результаті не буде надана.

Мюллер захистив ці рішення щодо скорочення витрат. Це було «важке рішення для федерального уряду», але жодні гроші не можуть бути заощаджені без наслідків, сказав він в інтерв'ю газеті «Rheinische Post» через суперечки про бюджет. Мюллер заявив, що в результаті середня сім'я, ймовірно, платитиме за електрику на 120 євро більше за рік.

Мюллер також очікує, що оператори електромереж швидко перекладуть витрати на споживачів. «Рано чи пізно витрати будуть перекладені на всіх споживачів, незалежно від того, коли буде введено зміни», – сказав він. Однак, можливі затримки, оскільки деякі оператори не зможуть переключити свої ІТ-системи на початку року».

Джерело: www.ntv.de

Читайте також:  Суд за звинуваченням у зґвалтуванні пройде без Трампа

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я