ЄС розробляє план Б для допомоги Україні

12

ЄС розробляє план Б для допомоги Україні

Україні потрібні гроші на виплату зарплат та пенсій, а також на утримання лікарень, шкіл та притулків для біженців. 26 країн ЄС хотіли б перерахувати країні мільярди євро, але на заваді стоїть Угорщина. Знайома модель дозволить обійти угорське вето.

Європейський Союз готує нову програму допомоги Україні на суму до 20 мільярдів євро, у якій Угорщина не матиме права голосу. Якщо угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан збереже своє вето на саміті ЄС 1 лютого, план, що фінансується за рахунок боргу, обійде Угорщину, щоб швидко виділити гроші, повідомляє Financial Times. Модель передбачає, що 26 країн ЄС, що залишилися, нададуть гарантії для бюджету ЄС, що дозволить Єврокомісії зайняти до 20 мільярдів євро на ринках капіталу для України наступного року.

За словами інсайдерів, точні умови угоди та сума допомоги ще обговорюються. Стверджується, що остаточна сума позик залежатиме від потреб України. Проте процедура вже знайома: У 2020 році Комісія ЄС так само залучила на ринках капіталу майже 100 мільярдів євро для підтримки країн ЄС під час коронної кризи.

Бундестаг має дати свою згоду

ЄС уже кілька тижнів безуспішно намагається зібрати фінансовий пакет у розмірі 50 мільярдів євро для України протягом наступних чотирьох років. 17 мільярдів із них мають надійти у вигляді грантів, а 33 мільярди – у вигляді кредитів. Однак усі 27 країн ЄС мають погодитися з цим планом, який блокує Орбан: «Накладіть вето проти додаткових коштів для України», – заявив глава угорського уряду два тижні тому після останнього саміту ЄС у Брюсселі

Застосовуючи нову модель, Орбан більше не зможе блокувати допомогу Україні. Однак допомога має бути схвалена парламентами кількох країн, включаючи Німеччину. За даними Financial Times, інсайдери сподіваються, що цей крок вдасться завершити, щоб допомогу було перераховано не пізніше березня.

Читайте також:  Росія стверджує, що зірвала наступ

Гроші на пенсії, зарплати та інфраструктуру

ЄС хоче використати фінансову допомогу для того, щоб українська держава могла виплачувати зарплати та пенсії. Крім того, має бути гарантовано роботу лікарень, шкіл та аварійного житла для переселенців. Гроші також можуть бути використані для ремонту та відновлення інфраструктури, зруйнованої внаслідок російської агресивної війни. Це стосується ліній електропередач, систем водопостачання, доріг та мостів.

2023 року ЄС перерахує Києву на ці цілі загалом 18 мільярдів євро. Незважаючи на війну, виділення коштів пов'язане з 20 зобов'язаннями щодо проведення реформ і надання звітності. Вони стосуються, наприклад, верховенства закону та боротьби з корупцією. Україна має до 35 років на повернення коштів, яке має розпочатися 2033 року. Витрати на виплату відсотків будуть нести країни-члени ЄС.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я