Ердоган узгодить членство в НАТО лише для Фінляндії

21

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган натякнув, що схвалює прийняття Фінляндії до НАТО без Швеції. “Якщо буде потрібно, ми можемо дати інше послання щодо Фінляндії”, – сказав Ердоган, виступаючи перед молоддю в неділю ввечері, згідно з повідомленням державного інформаційного агентства Anadolu. Президент Туреччини додав: «Швеція буде шокована, якщо ми дамо інше послання щодо Фінляндії». У той же час він застеріг Фінляндію від скоєння тих же помилок, що і її сусід.

Дві скандинавські країни вирішили минулого року після агресивної війни Росії проти України стати членами НАТО після десятиріч відсутності приналежності до військового альянсу. Для цього заявки мають ратифікувати усі 30 нинішніх членів альянсу, включаючи Туреччину. Проте Ердоган уже кілька місяців блокує членство у ЄС. Він звинувачує Швецію у підтримці «терористичних організацій», таких як заборонена Курдська робітнича партія PKK. Він також вимагає екстрадиції 130 ймовірних «терористів».

Минулого тижня Ердоган заявив, що Швеція не може розраховувати на підтримку його країни після того, як ісламофобський політик спалив Коран біля посольства Туреччини у Стокгольмі. Наразі президент Туреччини перебуває на передвиборчій стежці: Ердоган претендує на третій термін на виборах у травні. Член НАТО Угорщина також поки не погодилася прийняти до своїх лав дві північні держави.

Читайте також:  Оздемір розчарований поведінкою турків на виборах у Німеччині

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я