Ердоган назвав лідера опозиції Кілічдароглу “п’яницею”

45

Результат виборів у Туреччині наступного тижня повністю відкритий. Опозиція та уряд борються за кожен голос. Президент Ердоган стає все жорстокішим.

 

Ердоган назвав лідера опозиції Кілічдароглу “п’яницею”

За тиждень до знаменних виборів у Туреччині уряд та опозиція закликали своїх прихильників прийти на виборчі дільниці на великих заходах у Стамбулі. Лідер опозиції Кемаль Кілічдароглу закликав свою аудиторію у районі Малтепі у суботу «змінити автократичне керівництво демократичними засобами». Президент Реджеп Тайіп Ердоган назвав свого суперника «п’яницею та пиякою» перед сотнями тисяч прихильників у Стамбулі в неділю. Він також вкотре звинуватив лідера опозиції у співпраці з «терористами». Ердоган також пообіцяв підвищити зарплати держслужбовцям, якщо він переможе на виборах.

Очікується, що на парламентських та президентських виборах 14 травня боротьба між Ердоганом та його суперником Кілічдароглу буде рівною. Кілічдароглу балотується як об’єднаний кандидат від альянсу шести опозиційних партій із різних таборів. Якщо жоден із кандидатів не набере абсолютної більшості голосів у першому турі, 28 травня відбудеться другий тур виборів.

Ердоган має більшу владу, ніж будь-коли раніше

З моменту введення президентської системи у 2018 році Ердоган ніколи не мав стільки влади. Це одна з причин, чому критики побоюються, що країна з населенням близько 85 мільйонів може повністю скотитися до автократії, якщо Ердоган знову переможе. Виборча кампанія проходить під знаком економічної кризи і сильного землетрусу, який стався в лютому і забрав десятки тисяч життів на південному сході Туреччини.

Кілічдароглу обіцяє повернути країну до парламентської демократії. У суботу він заявив, що демократична зміна уряду стане «подарунком світової політики» і для Туреччини. В інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur він також наголосив, що покращуватиме відносини з Німеччиною.

Читайте також:  Фонди обов'язкового соціального страхування з дефіцитом до кінця вересня

Він розкритикував заяви урядових політиків, які прирівнюють перемогу опозиції на виборах до перевороту. “Це показує, що вони не вірять у демократію”, – сказав він. «Хоч би що вони робили, голоси народу цінні, і вони мають це визнати».

Міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу, навпаки, відкинув побоювання, що уряд не визнає поразки на виборах. Все, що вирішить народ, буде ухвалено, сказав Чавушоглу в неділю на радіо Habertürk.

Мера Стамбула закидали камінням

Тим часом опозиційний мер Стамбула Екрем Імамоглу перервав свій виступ в оплоті Ердогана – Ерзуруме. Його закидали камінням, розбивши все скло передвиборчого автобуса, повідомив один із чиновників. «Ми були змушені залишити район заради безпеки наших громадян». Імамоглу, представник головної опозиційної партії CHP, очікується, стане віце-президентом, якщо переможе на виборах. Раніше опозиція критикувала владу за спробу запобігти появі.

Ердоган, який у цей час був змушений зробити перерву у передвиборчій кампанії через хворобу, неодноразово виступав із різкою риторикою на адресу опозиційного блоку та частини суспільства. Наприклад, він неодноразово робив анти-ЛГБТ заяви та звинувачував частину опозиції в тому, що вони виступають за права лесбійок, геїв, бісексуалів та транссексуалів.

За оцінками Ердогана, кількість учасників його заходу у Стамбулі становила 1,7 мільйона осіб. Кілічдароглу також виступав на великому заході перед численними прихильниками у Стамбулі у суботу – офіційна кількість учасників не була названа.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я