Американці сумніваються у придатності Байдена до президентства

24

Найстарший президент США балотується на другий термін. Джо Байдену важко викликати ентузіазм серед населення. Опитування дає гіркі йому результати.

 

Американці сумніваються у придатності Байдена до президентства

Незабаром після офіційного оголошення про свої наміри переобратися, президент США Джо Байден зіткнувся з нищівними результатами опитувань. Згідно з недавнім опитуванням, проведеним на замовлення газети «Вашингтон пост» і телекомпанії ABC і опублікованим у неділю, більшість американців вважають Байдена недостатньо розумово і фізично здоровим для того, щоб ефективно займати посаду президента. Шістдесят три відсотки респондентів заявили, що 80-річна людина не має гостроти розуму. 62 відсотки заявили, що Байден не перебуває у достатній фізичній формі для цього.

Щодо колишнього президента США Дональда Трампа, який також хоче знову балотуватися на виборах наступного року, громадяни були налаштовані набагато позитивніше. Більшість із них відзначили психічну та фізичну придатність 76-річного президента до роботи у Білому домі. 54% оцінили Трампа як достатньо психічно здорового, 64% – як достатньо фізично здорового для того, щоб обіймати вищу посаду в країні.

Байден попереду за надійністю

Байден трохи випередив свого суперника в інших галузях опитування: чесність та надійність. Однак жоден із них не зміг переконати більшість. 41 відсоток оцінили Байдена як чесну і гідну довіру, порівняно з 33 відсотками за Трампа. Навіть незважаючи на перевагу, це має дати Байдену їжу для роздумів.

Загалом, чинному президенту важко викликати ентузіазм серед населення щодо другого терміну. Навіть серед громадян, які дотримуються демократичних поглядів, лише 36 відсотків заявили, що хотіли б, щоб Байден став кандидатом у президенти від демократів. П’ятдесят вісім відсотків хочуть «когось іншого».

За даними “Вашингтон пост” та телекомпанії ABC, в опитуванні взяли участь 1006 дорослих. Вони були опитані телефоном у період з 28 квітня по 3 травня. Байден оголосив 25 квітня, що хоче знову балотуватись на виборах 2024 року.

Читайте також:  Масований російський авіаудар по Україні

81 рік на наступних виборах

Байден увійшов до Білого дому у 2021 році як найстарший президент в історії. За півтора року на виборах йому буде 81 рік, а наприкінці можливого другого терміну йому буде 86 років. Вік Байдена та його придатність як кандидат у президенти вже давно є предметом дебатів, у тому числі й у його власній партії.

Демократ постійно намагається розвіяти такі побоювання. У п’ятницю в інтерв’ю на MSNBC Байден сказав з приводу свого віку: «Я придбав дуже мудрості. Я знаю більше, ніж переважна більшість людей». У нього «більше досвіду, ніж у будь-кого, хто колись балотувався на цю посаду».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я