Енергозбереження в Україні: все щонайменше

26

Енергетики просять включати одномоментно лише одну лампочку та один пристрій.

Енергозбереження в Україні: все щонайменше.  Фото: @enmediatv / telegram

Укренерго закликає співвітчизників звести до мінімуму енергоспоживання у піковий годинник. Неписане правило для української сім’ї тепер говорить: одночасно включено одну лампочку та один пристрій. Енергозбереження в Україні має знизити витрати електрики на 25%.

Енергозбереження в Україні – результат російських обстрілів

Енергосистема України була однією з найміцніших у Європі. Країна експортувала електрику. Війна зробила серйозні корективи. За кілька годин до масштабного вторгнення 24 лютого її відключили від ЛЕП Росії та Білорусі. Потім виникли проблеми на Запорізькій атомній електростанції. Але й тоді Україна могла дозволити собі зберігати рівень споживання електрики.

Проблеми почалися 10 жовтня після масового обстрілу об’єктів енергетичної інфраструктури. Армія РФ цілеспрямовано била по електростанціях, підстанціях та ЛЕП. Неперервні атаки вивели з ладу 30% енергопотужностей України. Почалися віялові відключення.

Енергозбереження в Україні тепер залежить від споживачів

Фахівці у режимі 247 відновлюють знищене та пошкоджене Росією. Енергетики змінюють режими підключення, проте обладнання, що залишилося, в першу чергу підстанції, не справляються з навантаженням. Почастішали аварійні відключення — спрацьовують запобіжники.

Українська влада зобов’язала представників бізнесу та муніципалітети скоротити споживання. Це було зроблено за рахунок відключення зовнішньої неонової реклами, вуличного освітлення та підсвічування будівель. У Києві на лінію замість тролейбусів виходять автобуси. Порушників режиму жорсткої економії відключають від мереж.

Що-небудь у розетці і одна лампочка

Тотальний контроль та санкції неможливі у разі домогосподарств. Тому українська влада, включаючи президента Володимира Зеленського, закликає до совісті та здорового глузду співгромадян. Укренерго у нових рекомендаціях просить скоротити кількість одночасно працюючих пристроїв до двох.

Це можуть бути електролампочка і ще щось: фен, пральна машина тощо. Для зарядників мобільних пристроїв зроблено виняток. Холодильник у рекомендаціях не згадується. Укренерго склало графік, яким абонентам рекомендується включати свої прилади.

Читайте також:  Конгресмени США закликають Байдена до переговорів із РФ

Рекомендації Укренерго.  Фото: @Ukrenergo / telegram

За задумом енергетиків, це рівномірно розподілить навантаження на мережі та системи протягом доби.

Політологи, однак, пророкують різке погіршення ситуації взимку. З настанням холодів РФ посилить атаки на інфраструктурні об’єкти. Однією з цілей Москви є створити передумови для нової хвилі біженців до Європи.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я