Екскалація бойових дій в Україні

50

Екскалація бойових дій в Україні: Бої між українськими та російськими військами в Україні останнім часом посилилися, згідно з британськими оцінками. “За останні 48 годин помітно посилилися бойові дії на численних ділянках фронту, включаючи ті, які були відносно спокійними протягом кількох місяців”, – заявило Міністерство оборони Великобританії, посилаючись на розвіддані. Лондон не надав більш детальної інформації – у тому числі, чи пов’язані ці бої з очікуваним українським контрнаступом.

Натомість міністерство підкреслило, що суперечка між російськими найманцями «Вагнера» та російською армією досягла «безпрецедентного рівня». Вперше командир Вагнера Євген Пригожин заявив, що регулярні війська в Україні навмисно атакували його підрозділи. У відповідь Вагнер, ймовірно, захопив у полон російського офіцера.

Більшість сил Вагнера вже виведено зі східноукраїнського міста Бахмут, яке оспорюється вже кілька місяців, йдеться в заяві Лондона. Вагнер захопив Бахмут і нещодавно оголосив, що залишить місто повністю під контролем регулярних військ Москви. «З огляду на відсутність у Росії резервних підрозділів, ступінь, в якому Вагнер продовжує відповідати МО, стане ключовим чинником конфлікту найближчими тижнями», – пише британське міністерство.

Міністерство оборони Великобританії від початку агресивної війни Росії щодня публікує інформацію про хід війни проти України, посилаючись на дані розвідки. Це спосіб британського уряду протистояти російському наративу та тримати союзників у вузді. Москва звинувачує Лондон у дезінформаційній кампанії.

Читайте також:  Клінгбайль просуває дипломатичні ініціативи перед самітом ЄС

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я