Екс-президент Південної Кореї Лі Мен Бак помиловано

34

Понад два роки після того, як колишнього президента Південної Кореї Лі Мена Бака засудили до 17 років ув’язнення за корупцію, він отримав спеціальне помилування.

81-річний консервативний політик та колишній мер Сеула є найвідомішим бенефіціаром указу, який уряд оголосив для 1373 засуджених. До цього кола входять інші політики, а також колишні чиновники.

Він сподівається, що указ послужить «об’єднанню національної влади», заявив президент Юн Сук Йоль на засіданні кабінету міністрів, повідомляють телеканали. У Південній Кореї амністії або масові помилування часто проводяться наприкінці року або з нагоди певних свят та пам’ятних дат.

Неоплачені штрафи на суму 8,3 мільярда геть скасовані

За даними Міністерства юстиції, нинішнє помилування набуде чинності у середу. Для Лі це означає, що частина його тюремного терміну, що становить близько 15 років, буде скасована. Також будуть скасовані неоплачені штрафи на суму 8,3 мільярда геть (близько шести мільйонів євро). Через проблеми зі здоров’ям та похилого віку виконання його тюремного терміну вже було припинено у червні.

Чи був главою держави з 2008 до 2013 року. У лютому 2020 року у другій інстанції його було засуджено до тривалого ув’язнення. Серед інших звинувачень – зловживання службовим становищем, розтрата та ухилення від сплати податків. Серед іншого, стверджується, що він створював підпільні фонди та брав хабарі.

Рік тому спадкоємиця Лі на вищій державній посаді, Пак Кин Хе, була достроково звільнена з в’язниці – тоді за соціал-ліберального президента Мун Чже Іне. Під час свого перебування при владі Пак була причетна до великого корупційного скандалу. Конституційний суд усунув її з посади у 2017 році. Пізніше її було засуджено до 20 років ув’язнення за корупцію.

Читайте також:  Пригожин спростував прагнення зміни влади в Москві

Сьогодні о 09:19

Заголовне фото: Lee Sang-Ho/XinHua/dpa

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я