В Австрії, майже через півроку після парламентських виборів, була створена правляча коаліція. Без права. Президент Олександр ван дер Беллен призвів до уряду, сформованого з трьох політичних сил-Центральної австрійської Народної партії (ЕВП), Соціал-демократичної партії (SPö) та Нової Австрії та Ліберального форуму (НЕО).
Уряд нарешті з’явився в Австрії
Заохочення новин. Нарешті уряд з’явився в Австрії, а правильні були поза нею. А канцлер країни був 64-річним лідером Крістіана Шотшору ЕВП.
Він очолив партію після відставки Карла Некаммера, який не зміг домовитись про коаліцію. Австрійський профіль під назвою закуска “Найбільш малоймовірний канцлер республіки”зазначивши, що найвищим досягненням у його політичній кар'єрі було позиція віце-закормому Вінер-Наустадта. Це місто з населенням 50 тисяч людей у нижній Австрії. “Тепер така людина представлятиме Австрію на самітах ЄС і матиме право голосувати на міжнародній арені”, – заявляє публікація.
«Незважаючи на те, що між ÖVP, SPö та NEOS є значні розбіжності через відсутність альтернатив, вони все ще знайшли загальну мову. Сподіваємось, що нова трипартійна коаліція уникне долі німецьких світлофорів “, – заявляє публікація.
Нейтральна Австрія озброїться та підтримає Україну
ÖVP, SPö та NEOS представили робочу версію своєї програми парламенту.
За словами Кур'є, ÖVP, SPö та Neos Union -це експериментальна трійка -партійна коаліція для Австрії. Через розбіжності щодо багатьох внутрішніх проблем їх співжиття в уряді не буде простим. У кабінеті є амбітне завдання переглянути бюджет, щоб заощадити 6,4 мільярда євро в наступному році.
Що ж, в поглядах на зовнішню політику учасники коаліції практично не мають розбіжностей. Це блок європейських інтеграторів.
Три -сторонні альянс здійснюється підтримувати нейтральний статус Австріїякий не входить до НАТО, хоча він бере участь у програмі альянсу “Партнерство для сил”. Новий уряд хоче продовжувати позиціонувати Австрію як надійний партнер у міжнародному Миротворчі місії.
Європа озброєна. І австрійський ÖVP, SPö та Neos поставили мету Збільшити бюджет оборони Країни для досягнення до 2032 року цільовий показник витрат на військові потреби 2% ВВП. Плани не надто напружені, а в загальній тенденції.
Ще одна коаліція підтримує участь Австрії в Європейська ініціатива Sky Sky Sky Sky (Права партія Кікла протистоїть їй). Новий уряд також планує придбати середні та високі ракетні системи.
У проекті програми нового уряду виражається Прихильність до політики ЄС стосовно України. У тому числі він планується призначити спеціального представника в українських справах.
Тим не менш, був зроблений крок до електорату FPö: Трипартійний альянс оголосив про посилення міграційної політики.
Результати виборів у вересні
У вересні минулого року виграло Ultra -Wright FPö, який отримав 28,8% голосів у Національній раді (нижня палата парламенту, 183 депутати). ÖVP відставав від FPö менше 3 відсотків, але втратив 11,2% підтримки порівняно з минулими виборами. Соціал-демократи набрали 21,1%, NEOS-9,1%, які були частиною попередньої правлячої коаліції-8,2%.
ÖVP та SPö разом мають просту більшість (92 мандати), необхідні для прийняття законів. Разом з NEOS вони мають 110 місць у Національній раді. FPö 57 мандати.
Кікл даремно накинув щоки
Традиційно право утворювати уряд в Австрії отримується ÖVP або SPö. Так і цього разу, хоча Ultra -right FPö отримав максимальну кількість голосів після результатів виборів минулого року. Влітку вона також вийшла першими на виборах до Європейського парламенту.
Однак у січні коаліційні переговори про ÖVP та SPö, які відбулися за участю НЕО, вийшли в тупик. Спочатку останні, а потім соціал -демократи оголосили про них.
Як результат, 6 січня президент Австрії передав мандат на формування уряду лідеру ФПО Герберта Кіпла.
Це рішення призвело до масових протестів. Національні ЗМІ назвали його тривожним сигналом.
FPö, на відміну від німецької альтернативи для Німеччини, не є неприйнятним партнером для національних партій. Вона вже п'ять разів вступила в правлячі коаліції. Однак його представники ніколи не очолювали офіс.
9 січня лідер ÖVP Крістіан Штоткор офіційно прийняв запрошення Кікла приєднатися до коаліційних переговорів. Однак через місяць Кікл оголосив про припинення. ÖVP та FPö не розбили портфелі. Партія свободи запропонувала представникам Народної партії посади глави Міністерства закордонних справ та міністра оборони, залишивши собі посаду канцлера, до якого Евп не погодився.
Компроміс передбачувано не вдалося досягти співпраці з НАТО та підходом до режиму антирусійських санкцій ЄС. Представники FPö, як Pro -Kremlin Eurosrkeptics, критикували політику Брюсселя в українському напрямку, а також виступали за скасування обмежень проти Росії. Центристи наполягають на підтримці статусу Відня “Надійний партнер Європейського Союзу”.
Генеральний секретар Олександра Олександра Олександра звинуватив Кікл у непідготовленій до компромісів. За його словами, лідер FPö за п’ять тижнів переговорів про коаліцію був присутній лише на сім годин. «Він упустив шанс сформувати юридичний уряд. Натомість він наполягав на всіх своїх вимогах, розробив фантазії про всемогутність і врешті -решт припинив переговори “, – зазначається прелегація.