Екс-президент Гаук критикує Екс-канцлера Шредера

18

Колишній федеральний президент називає близькі відносини Герхарда Шредера з лідером Кремля Володимиром Путіним – після нападу Росії на Україну – «нетерпимими» та «неприйнятними».

 

Екс-президент Гаук критикує Екс-канцлера Шредера

Колишній президент Німеччини Йоахім Гаук розкритикував колишнього канцлера Герхарда Шредера і його зв’язки з Росією. Екс-президент критикує Екс-канцлера: “Коли я думаю про фігуру Герхарда Шредера, мені стає сумно”, – сказав Гаук в інтерв’ю газеті “Tagesspiegel”.

“Той факт, що Герхард Шредер дозволяє Росії використовувати себе таким чином, просто неприпустимий”.

Він сказав, що для нього «неприйнятно, як Шредер, будучи колишнім канцлером, підкорив свою репутацію та авторитет Німеччини своїм приватним інтересам». Водночас, Гаук наголосив, що політик СДПН ухвалював «важливі рішення, які вимагали мужності» під час його перебування в уряді.

Колишній канцлер зазнав масованої критики

Шредер був федеральним канцлером з 1998 по 2005 рік. Після закінчення терміну повноважень він багато років працював у російських енергетичних компаніях та вважається близьким другом президента Росії Володимира Путіна. Після нападу Росії на Україну Шредер зазнав масованого тиску через свої російські зв’язки.

У березні та липні 2022 року він їздив до Москви для переговорів із Путіним. Він підтвердив готовність Кремля знайти рішення шляхом переговорів і наполягав, що не хоче відмовлятися від можливості провести переговори з Путіним. В інтерв’ю «Нью-Йорк Таймс» у квітні минулого року він наголосив, що завжди представляв інтереси Німеччини.

Ізоляція серед соціал-демократів

Політично керівництво СДПН оголосило Шредера ізольованим кілька місяців тому. Однак у березні арбітражний комітет Ганноверського округу СДПН відхилив заяви різних відділень СДПН щодо партійних санкцій проти нього. Рішення федеральної арбітражної комісії про те, чи дозволити апеляцію двох місцевих відділень проти цього, ще не прийнято.

Читайте також:  Шольц: Захист жінок від насильства

Щодо Путіна та Росії, Гаук сказав, що ми маємо справу з «скривдженим лідером і скривдженою нацією, порівнянною з Німеччиною після Першої світової війни». Саме тому рейтинг популярності Путіна різко зріс після окупації 2014 року чорноморського півострова Крим в Україні, сказав він. «Відновлення національної величі – дуже ефективний політичний метод, бо прихильники гуртуються навколо лідера. Путін на власному досвіді переконався: насильство приносить йому користь, війна дає йому користь».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я