Екс-прем’єр-міністру Хайді Сімоніс 80 років

9

Хайде Сімоніс підходить до свого 80-го року життя. Багаторічний прем’єр-міністр землі Шлезвіг-Гольштейн десятки років залишала свій політичний слід у державі. Протягом деякого часу вона була серйозно хвора.

 

Екс-прем’єр-міністру Хайді Сімоніс 80 років

Колишньому прем’єр-міністру землі Шлезвіг-Гольштейн Хайде Сімоніс 80 років виповниться цього вівторка. Соціал-демократ було обрано главою уряду 19 травня 1993 року. Вона народилася в Бонні та стала першою жінкою-прем’єром федеральної землі в Німеччині.

Симоніс дуже серйозно хвора на хворобу Паркінсона. Вона страждає від цієї хвороби вже близько десяти років, і її доглядають будинки в Кілі. У неї довга та суперечлива біографія.

1993 року Симоніс змінила Бйорна Енгхольма (СДПН), який зазнав невдачі через пізні наслідки скандалу 1987 року за участю тодішнього міністра-президента Уве Баршеля (ХДС). Спочатку вона очолювала уряд альянсу СДПН, потім із 1996 по 2005 рік – коаліцію із «зеленими». Симоніс була обрана до Бундестагу в 1976 році. У 1988 році вона стала міністром фінансів у Кілі. Завдяки своїй дотепності Симоніс часто ставала гостем ток-шоу. Але їй вдалося просунутися у федеральну політику.

Завершення її політичної кар’єри викликало сенсацію у країні. 17 березня 2005 року їй не вдалося переобратися в ландтаг, бо якийсь невідомий досі незгодний з її власних лав не віддав їй свій голос під час чотирьох таємних голосувань. Тоді Симоніс хотіла продовжити правління з червоно-зеленим урядом меншості після виборів до земельного парламенту – за підтримки Зюдшлезвізької партії меншості (SSW).

Після провалу цього плану тодішній лідер ХДС Петер Харрі Карстенсен став прем’єр-міністром на чолі великої коаліції із СДПН. Симоніс відмовилася приєднатися до такого урядового союзу.

У жовтні 2005 року вона обійняла посаду почесного голови дитячої благодійної організації Unicef ​​Germany. У зв’язку із кризою довіри в організації вона пішла у відставку на початку 2008 року. 2006 року її висміяли за танець у шоу RTL «Давайте потанцюємо». Симоніс написала кілька книг.

Читайте також:  Ліва партія Тюрінгії стала на бік України

Свій 75-річний ювілей п’ять років тому вона відсвяткувала лише у вузькому колі у своїй квартирі у Кілі. Тодішній федеральний віце-президент СДПН Ральф Штегнер вручив їй медаль Віллі Брандта, найвищу нагороду партії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :