AfD може мобілізувати понад 50% виборців

20

Це їхній другий місцевий політичний тріумф за короткий час: після перемоги на окружних виборах у південній Тюрингії правопопулістська AfD перемогла у виборах мера міста Рагун-Єсніц. Лідер партії Мартін Райхардт розглядає це як сигнал конкурентів.

 

AfD може мобілізувати понад 50% виборців – Райхард

Перемога правопопулістської партії AfD на виборах мера міста Рагун-Єсніц є сигналом для інших партій, на думку лідера партії Мартіна Райхардта. AfD може мобілізувати понад 50% виборців: «Це відмінний, дуже важливий сигнал для політичної конкуренції», – сказав політик AfD. У майбутньому, за його словами, ХДС має подумати, чи хоче він підтримувати брандмауери.

Вдруге протягом кількох днів AfD змогла здобути перемогу на місцевих політичних виборах. У невеликому містечку Рагун-Есніц (округ Анхальт-Біттерфельд) член земельного парламенту від AfD Ханнес Лот здобув перемогу над безпартійним кандидатом Нільсом Науманном у другому турі виборів у неділю.

Лише тиждень тому в Зоннеберзі на півдні Тюрінгії Роберта Зессельмана було обрано першим у Німеччині депутатом районної ради від AfD. Це ще більше підігріло дебати про нинішній підйом AfD, яку Управління захисту конституції класифікує як підозрювану в правому екстремізмі по всій країні. У загальнонаціональних опитуваннях ця партія займає близько 20%.

42-річний Лот (AfD) отримав 51,13% голосів

Райхардт сказав про результати виборів у Рагун-Єсніц: «Це сигнал про те, що ми можемо зберегти загальнонаціональну тенденцію зростання, яка є у партії, особливо тут, у центральній та східній Німеччині, і що ми здатні завоювати явну більшість голосів».

У маленькому містечку на південному сході Саксонії-Анхальт 42-річний Лот отримав 51,13% голосів у неділю, про що місто повідомило на своїй сторінці у Facebook. Науманн, 31 рік, отримав 48,87%, згідно з попередніми результатами виборів. Явка виборців, за повідомленнями, становила 61,51%. Право голосу мали 7800 із приблизно 8800 мешканців Рагун-Єсниць.

Читайте також:  RWE вимагає компенсації від активістів

Адміністратор району Анхальт-Біттерфельд Енді Грабнер застеріг від подальших успіхів правопопулістської AfD: «Якщо політика, яку нині проводить уряд Світлофора, продовжиться, це буде не останній мер і не останній адміністратор району AfD», – сказав політик ХДС в інтерв’ю Deutsche Pres . Не лише у східній Німеччині, а й у масштабах усієї країни це може стати політичним мейнстримом у майбутньому». “Це не феномен Саксонії-Анхальт”.

Голови земельних об’єднань «Ліві» Яніна Беттгер і Хендрік Ланге заявили: «Занепокоєння викликає той факт, що представникам праворадикальних земельних об’єднань AfD тепер вдається займати вищі муніципальні посади. Ми продовжуватимемо підтримувати всіх тих в Анхальт-Біттерфельді та в Саксонії-Анхальт, хто думає про солідарність та демократію разом».

«З цим мером не може і не буде жодної співпраці на жодному рівні»

Лідер Зеленої партії землі Саксонія-Анхальт Денніс Хельміх сказав, що для його партії ясно, що «з цим мером не може і не буде жодної співпраці на жодному рівні». «Натомість ми привертатимемо увагу, коли майбутній мер піде проти існуючого закону, щоб просунути порядок денний своєї ультраправої партії».

Лот, який є членом парламенту землі з 2016 року, після виборів наголосив, що він хоче бути поруч із тими, хто за нього не голосував. Його передвиборча кампанія була заснована виключно на комунальних питаннях – зміцненні пожежної охорони, дитячих садків та активнішій участі громадян. Він не знає, чи допомогло йому обрання Зессельмана.

Як і його опонент Науманн, Лот виріс у Рагун-Єсніц. Він фермер і був керівником ферми у сільськогосподарській компанії. За його власними даними, з 2016 року Лот є депутатом міської ради Рагун-Єсніц, а з 2019 року – членом районної ради Анхальт-Біттерфельд.

Читайте також:  Париж поставить Україні систему ППО

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я