Джейкоб Ченслі братиме участь у виборах до Конгресу США

11

Послідовник конспірологічної теорії QAnon брав участь у нападі на Капітолій.

Джейкоб Ченслі братиме участь у виборах до Конгресу США

На початку 2021 року фанатичні прихильники Трампа штурмують Капітолій у Вашингтоні. Серед них є прихильник змови, відомий як «Людина-буйвол». Відбувши покарання, він хоче повернутися до Капітолію наступного року – але цього разу демократичними методами. Джейкоб Ченслі, який отримав популярність як «шаман QAnon» у своїй шапці з рогу буйвола під час штурму Капітолію 6 січня 2021 року, хоче балотуватися до Конгресу США. Ченслі подав заяву про намір балотуватися від Лібертаріанської партії у штаті Арізона. Наступні вибори до Конгресу США відбудуться приблизно через рік, 5 листопада 2024 року, одночасно з президентськими виборами.

6 січня 2021 року Ченслі разом з іншими прихильниками обраного президента Дональда Трампа штурмував Капітолій. Фотографії Ченслі з оголеним торсом, покритим татуюваннями за мотивами норвезької міфології, розмальованим обличчям, у хутряній шапці з рогами буйвола та списом із прапором США обійшли весь світ. Засоби масової інформації охрестили його «людиною-буйволом» або «людиною-рогом». Самопроголошений «шаман» і послідовник конспірологічної ідеології QAnon став одним із найвідоміших нападників на Капітолій – та обличчям насильства 6 січня.

Адвокат розповів про діагноз Ченслі

Згодом Ченслі неодноразово висловлював своє розчарування у Трампі. Якось у своїй заяві він сказав, що той «упустив багато мирних людей» і не має честі. У листопаді 2021 року його було засуджено до майже трьох з половиною років ув’язнення за штурм Капітолію. Однак на початку весни його було звільнено. Його адвокат стверджував, що людина у віці близько 30 років вже давно страждає на психічні розлади, у тому числі тимчасову шизофренію, біполярні розлади, депресію і тривожні розлади. Також повідомляється, що Ченслі відмовився від міфу про QAnon.

Читайте також:  Драгі може стати головою Комісії ЄС

Послідовники QAnon вірять, що глобальна сатаністська еліта викрадає, катує, знущається та вбиває дітей, щоб витягти з їхньої крові сироватку омолодження. Також вважається, що вони планують перетворити США на диктатуру. В основі конспірологічної ідеології лежить твердження про існування у вищих політичних колах анонімного інсайдера під псевдонімом Q. У цій розповіді Трамп постає як рятівник, який бореться з елітою.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я