Душечка-подушечка: як правильно вибрати і що потрібно знати

84

Здоровий сон є важливим складником життя людини. Коли ми не висипаємось, організм не відпочиває і не може забезпечити нам продуктивну діяльність. Щоб відпочинок був повноцінним, потрібно знати як правильно вибрати подушку для сну.

Грамотний вибір постільної білизни допоможе зберегти сон, що забезпечить бадьорий ранок із зарядом енергії на весь день, пише портал Glavred.

Як правильно вибрати подушку

Коли вибираєте подушку для сну, згадайте про позу, у якій зазвичай спите. Якщо найчастіше на боці, купуйте високу подушку. Спіть на спині чи животі – тоді низьку. При частій зміні пози сну слід вибрати середній варіант або одночасно спати із середньою та низькою подушками. При необхідності низьку подушку можна забрати або покласти під основну.

Яка подушка краща – 50 на 70 або 70 на 70

Найбільш поширений варіант подушок – 70х70 см. Можна згадати і про варіант 50х70 см. Справа звички. Багато хто купує подушки 50 на 70, оскільки виробники постільної білизни шиють свої набори таким розміром наволочек. Подушка 70 на 70 коштує дорожче – тканини та наповнювача для неї використовується більше.

Крім того, людина під час сну може часто перевертатися з боку на бік, рухаючись горизонталлю, а не вгору і вниз. Тому подушки 50 на 70 цілком вистачить, щоб комфортно спати.

На якій подушці краще спати

Коли ми приходимо в магазин, бачимо велику кількість різних подушок. Однак діляться вони лише на два види – ортопедичні та класичні. Причому обидві мають свої переваги і недоліки.

Найкомфортнішими подушками для сну часто називають ортопедичні. Коли спиш на такій подушці, голова знаходиться і фіксується на певному рівні та положенні. Подушка може бути у вигляді валика або прямокутника зі спеціальною виїмкою для голови. Заглиблення береже хребет від деформації під час сну. Особливий наповнювач із двох шарів запам’ятовує позу сплячого та фіксує положення голови. Вона підійде людям із захворюваннями шиї та хребта.

Читайте також:  Названі місця, де можна побачити наймальовничіші сходи та заходи сонця

Варто уважно вибирати ортопедичну подушку. Буває, компанії застосовують лише один шар наповнювача. Подібні подушки краще не використовувати людям із травмами, захворюваннями шиї, остеохондрозом та зміщенням хребців.

Переваги подушки – вона не провокує алергію, зберігає позу сну, не порушує кровообіг у судинах та підтримує голову у здоровому положенні.

Що стосується недоліків, у подушки не змінюється форма – для деяких це може спричинити дискомфорт. До неї потрібно звикнути людям із безсонням. Часто такі подушки підробляють. Неправильно обраний бортик може взагалі призвести до відчуттів болю.

Класичні подушки вважаються найпопулярнішими. Вони м’які та пружні. Виробники випускають їх у формі квадрата чи прямокутника, розмір може відрізнятись. Наповнювачі – синтетичний, чи натуральний.

“Класика” не тисне на шийний відділ. Можна підібрати оптимальну для вас висоту, форму та розмір. Є багато наповнювачів. Ціна залежатиме від конкретного вибору.

Серед її недоліків виділяють наявність натурального наповнювача, що може спричинити алергічну реакцію. Подушка погано пропускає повітря, тож потіє голова. Не забувайте – натуральні наповнювачі мають свій період придатності, за ними потрібен певний догляд.

Який найкращий наповнювач для подушок

Все залежить від конкретних переваг людини, звичок та її стану здоров’я.

Можна вибрати пух, пух-перо та вовна – Наповнювачі для подушок, які всім нам добре відомі. Вони чудово пропускають потоки повітря, не парять. Наповнювачі роблять постільну приналежність м’якою та повітряною.

Але – не забувайте: подібна “начинка” протипоказана людям з алергією та астмою. Потрібно добре доглядати таку подушку, оскільки в наповнювачах можуть з часом з’явитися комахи. Також у них немає “пружного” ефекту.

При алергії можна вибрати подушку з шовку, бамбукового або евкаліптового волокна. У складі наповнювачів є речовини, які не дозволяють розмножуватися мікроорганізмам, бактеріям та комахам. У них не живуть кліщі та комахи – дуже важливо для людей, які мають проблеми з органами дихання.

Читайте також:  Анальні кондиломи

Подібні подушки швидко вбирають зайву вологу, добре продуваються.

Насправді, подушок з синтетичним наповнювачем дуже багато – із силіконізованим волокном, холофайбером, синтетичним пухом, мікрофайбером та синтапоном.

Вони досить прості у догляді, гіпоалергенні. Вони не з’являються кліщі або комахи. Пружні подушки, добре тримають форму.

Але можна помилитися з ціною – дешеві подушки можуть парити під час сну. Через певний час вони втрачають форму і їх потрібно міняти.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я