Доставка багажу на Еверест перед сезоном затримується

35
Перед початком основного сезону на Евересті затримується транспортування матеріалів для альпіністів. Доставка багажу на Еверест здійснюється вертольотами: так у базовий табір найвищої гори світу великі предмети спорядження: великі намети або великі столи – лише за вказівкою місцевої влади для експедиційних компаній.

Продукти харчування, мотузки, газ для приготування їжі або медичне обладнання, наприклад, доставлятимуться людьми-носильниками або тваринами, як сказав Таші Лхаму Шерпа, заступник мера муніципалітету Кхумбу Пасанг Лхаму, німецькому агентству друку.

30 тонн матеріалу зберігається в Сьянгбочі

Традиційно для цих цілей використовуються яки і джопкіо, навчені переносити вантажі. Джопкьо – це помісь яків і корів, що мешкають у Гімалаях.

Однак, за словами генерального секретаря Непальської асоціації альпінізму Мохана Ламсала, людей і тварин, здатних швидко переносити невеликі предмети вгору, недостатньо – у тому числі й тому, що багато хто з них нині використовується для трекерів з-за кордону. За його словами, близько 30 тонн матеріалів від різних експедиційних компаній зараз зберігаються у невеликому містечку Сьянгбоче, де також розташований найближчий до Евересту аеропорт. В останні роки, за його словами, організатори експедицій все частіше вдаються до гелікоптерного транспорту, оскільки він швидший, але такий же дорогий.

40 000 євро за експедицію

Експедиційні компанії сподіваються на швидке вирішення проблеми. Сезон на Евересті триває приблизно з кінця квітня до початку червня. Асоціація операторів експедицій Непалу очікує, що близько 500 альпіністів з-за кордону розмістяться в базовому таборі Евересту на кілька тижнів зі своїми приблизно 1500–2000 місцевими помічниками, які готуватимуть їм їжу, носитимуть їх багаж і вестиме їх у гору.

Після акліматизації до висоті альпіністи пробують свої сили на восьмитисячниках Евересте та Лхоцзе та семитисячнику Нупцзе. За підрахунками американського альпініста та блогера Алана Арнетта, іноземні сходники на Еверест платять за експедицію близько 40 000 євро кожен. Із них близько 10 000 євро – за дозвіл на сходження від Міністерства туризму.

Читайте також:  У Бразилії машина в'їхала в натовп супротивників Лули

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я