Досліджували вплив мультивітамінів на здоров’я людей похилого віку

40

Вчені з Інституту Лайнуса Полінга Орегонського державного університету з’ясували, що щоденний прийом мультивітамінів покращує споживання кисню імунними клітинами у чоловіків похилого віку. Дослідження опубліковано у журналі Nutrients.

У дослідженні взяли участь 35 здорових чоловіків віком 68 років та старше. Одна половина отримувала добавку з вітамінами, а друга – плацебо. Обидві групи не знали, що вони одержують. Жодному з учасників не дозволялося приймати інші добавки під час дослідження, крім вітаміну D, якщо він був призначений лікарем.

Аналізи показали, що багато чоловіків не отримували оптимального рівня деяких вітамінів, коли почалося дослідження. Через шість місяців вчені відзначили зниження рівня каротиноїдів. Це означає, що однієї їжі було замало підтримки високого рівня вітамінів. Каротиноїди – це жовті, помаранчеві та червоні пігменти, що синтезуються рослинами. Деякі каротиноїди, такі як бета-каротин, можуть бути для організму додатковим джерелом вітаміну А, що відіграє важливу роль у роботі зору та імунітету.

Хоча дослідники не оцінювали ризик захворювань, вони виявили, що лейкоцити учасників, що приймали полівітаміни, споживали більше кисню. Це може означати, що їхня імунна система стала краще працювати завдяки полівітамінам, але це припущення потрібно перевірити в більш масштабних дослідженнях.

Багато людей похилого віку приймають полівітаміни в надії, що це допоможе їм залишатися здоровими. Проте, поки що наукові дані не дозволяють підтвердити, що вітамінні добавки можуть знижувати ризик захворювань.

Читайте також:  Симпатична та розумна колега страждає на небезпечну хворобу, але ніхто про це навіть не підозрює

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я