Баденшир захищає мерію від представника AfD Хольма

16

У Шверіні AfD вперше не вдалося вибороти головне місце в мерії столиці Німеччини. Натомість чинний депутат від СДПН може продовжувати керувати країною. Проте у місті виникли хвилювання.

 

Баденшир захищає мерію від представника AfD Хольма

У боротьбі за посаду мера Шверіна чинний представник СДПН Ріко Баденшир здобув перемогу над Лейфом-Еріком Хольмом з AfD. Баденшир набрав 67,8% голосів у другому турі виборів у неділю. Хольм набрав 32,2 відсотки, згідно з даними виборчого органу. Таким чином, Баденшир запобіг перше влученню кандидата від правопопулістської партії AfD до мерії столиці Німеччини. Згідно з попередніми результатами, явка виборців становила 49,4 відсотка.

Результати першого голосування, яке відбулося два тижні тому, викликали ажіотаж. У першому турі 4 червня чинний президент отримав 42 відсотки голосів. Хольм посів друге місце із 27,4 відсотками. Томас Твір, безпартійний кандидат, підтриманий ХДС, ВДП та «Незалежними громадянами», посів третє місце з 17,1 відсотка.

Голова СДПН у землі Мекленбург-Передня Померанія, глава уряду Мануела Швезіг, зазначила, що вона пишається тим, що мешканці Шверіна однозначно відкинули AfD. За її словами, столиця землі залишається у надійних руках. «Ріко Баденшир також досяг сьогодні значного приросту абсолютних голосів – не лише порівняно з першим туром голосування, а й порівняно з виборами 2016 року», – оголосила Швезіг.

Виконавчий віце-президент Міжнародного комітету Освенцима Крістоф Хойбнер після першого туру голосування заявив, що для людей, які пережили Голокост, посилення AfD у Німеччині також є особливим викликом у зв’язку з популяризацією ультраправих груп ненависті в Європі. Останнім часом AfD також демонструвала найвищі рейтинги за результатами опитувань по всій країні.

Хойбнер стверджував, що ХДС, який програв, повинен також рекомендувати, щоб у другому турі виборів було обрано людину від СДПН. ХДС підкорився, як і майже всі партії, що програли. Тільки окружне об’єднання ВДП не дало відповідної рекомендації щодо виборів, що викликало нерозуміння серед земельної та федеральної ВДП. Мер Шверіна обирається на сім років.

Читайте також:  Ескен застерігає від надмірних дій проти екоактивістів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я