Криза в Малі та Буркіна-Фасо: Стратегія Німеччини в Сахелі

60

Німецькі солдати беруть участь у новій партнерській місії ЄС у Нігері (EUMPM Niger).

 

Криза в Малі та Буркіна-Фасо: Стратегія Німеччини в Сахелі

У зв’язку із загостренням криз у західноафриканських країнах Малі та Буркіна-Фасо Німеччина хоче поглибити співпрацю з порівняно стабільними та надійними державами у регіоні Сахеля. «Зокрема, у Нігері федеральний уряд розширюватиме свою участь», – йдеться у стратегічному документі федерального уряду, який у п’ятницю було надано у розпорядження берлінського агентства Deutsche Presse-Agentur.

Мавританія, як найстабільніша країна в регіоні та єдиний партнер НАТО в Сахелі, є ще одним перспективним партнером для більш тісної співпраці. Ціль полягає в тому, щоб не допустити дестабілізації кризи у всій Західній Африці.

У 10-сторінковій концепції йдеться, що Німеччина в рамках Європейського Союзу та разом з іншими партнерами, такими як США та Великобританія, братиме активнішу участь «там, де підтримка обіцяє перспективу позитивних змін». Там, де підтримка центральних державних структур не обіцяє позитивного ефекту через порушення прав людини або авторитарних урядів, Німеччина все більше покладатиметься на співпрацю з регіональними чи муніципальними структурами, а також із громадянським суспільством та неурядовими організаціями. В даний час це особливо актуально в Чаді та Малі.

2,7 мільйона людей в бігах у Сахелі

Ці заходи також спрямовані на запобігання державному колапсу в Буркіна-Фасо та поширенню криз на сусідні західноафриканські прибережні країни Гвінейської затоки. На початок 2023 року, за даними уряду Німеччини, близько 2,7 мільйона людей було переміщено в Сахелі – більшість із них як внутрішньо переміщені особи. За оцінками Організації Об’єднаних Націй (ООН), майже 18 мільйонів залежать від гуманітарної допомоги.

«Дуга стабільності» навколо Малі та Буркіна-Фасо

Уряд Німеччини також хоче «внести свій внесок у створення додаткової дуги стабільності навколо Малі та Буркіна-Фасо», – йдеться далі. У рамках Європейського Союзу (ЄС) та спільно з міжнародними партнерами, такими як США та Великобританія, уряд домагатиметься більшої підтримки африканських ініціатив щодо боротьби з тероризмом. Африканський союз (АС) розглядає можливість створення африканських сил втручання, планованих резервних сил Західноафриканської економічної спільноти (Ековас) або планів так званої Акрської ініціативи, до якої входять Гана, Кот-д’Івуар, Бенін і Того.

Читайте також:  100 років Туреччини - нелюбима Ердоганом спадщина Ататюрка

Німецькі солдати беруть участь у новій партнерській місії ЄС у Нігері (EUMPM Niger), яка має сприяти подальшому розвитку нігерійських збройних сил у боротьбі з ісламістськими терористами та збройними бандами. Бундестаг дав на це зелене світло наприкінці квітня. Крім того, планується розширити внесок Німеччини до цивільної поліцейської місії ЄС EUCAP Sahel Niger.

Бербок, Пісторіус, Шульце: Залишатися надійним партнером

Концепція під назвою «Перегляд та адаптація зобов’язань федерального уряду щодо Сахелю» була представлена ​​в середу міністрами Анналеною Бербок (іноземні справи, «Зелені»), Борисом Пісторіусом (оборона, СДПН) та Свєньою Шульце (розвиток, СДПН) головам парламентських груп у комітетах Бунде із закордонних справ, оборони та розвитку. Бундестаг не зобов’язаний обговорювати та голосувати за новою стратегією.

Німеччина залишиться «надійним партнером у Сахелі – особливо щодо держав та суб’єктів, які поділяють наші цінності та розраховують на нашу підтримку», – пишуть Бербок, Пісторіус та Шульце. «У короткостроковій перспективі ми повинні запобігти подальшому поширенню криз і потенційній дестабілізації всієї Західної Африки». Однак рішення можуть виходити тільки від постраждалих країн і повинні бути підтримані міжнародною спільнотою. Необхідні витримка та гнучкість.

Збройні сили Німеччини підтримають президентські вибори в Малі

На початку травня Федеральний кабінет міністрів ухвалив рішення про завершення 31 травня 2024 місії «блакитних касок» ООН збройних сил Німеччини в Малі після майже 11 років. 1100 солдатів Бундесверу, розміщених там, мають бути виведені до цієї дати. Бундесвер бере участь у місії ООН Minusma зі стабілізації ситуації в країні із середини 2013 року. Малі частково перейшла до рук ісламських терористів у 2012 році. Місії Бундесверу неодноразово перешкоджала військова хунта, що правила в Малі, яка вважається близькою до Росії.

Читайте також:  Актуальна ситуація у війні в Україні

У новому стратегічному документі йдеться, що німецький контингент у Малі має сприяти підтримці перехідного процесу на шляху до створення демократично легітимного уряду «в рамках можливостей і з урахуванням виведення військ». Це також включає підтримку президентських виборів, запланованих на лютий 2024 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я