32 000 колишніх ув’язнених звільнено від військової служби

33

Російська приватна армія “Вагнер” відома тим, що набирає засуджених злочинців прямо з в’язниць. Як нагорода за їхні військові дії в Україні на них чекає помилування.

 

Пригожин: 32 000 колишніх в’язнів звільнено від військової служби

З-поміж правопорушників, завербованих у російських в’язницях для проходження військової служби в Україні, 32 000 ув’язнених повернулися додому, за даними приватної армії «Вагнер». Вони виконали свій контракт та участь у бойових діях, сказав голова Вагнера Євген Пригожин. Жінки та правозахисники в минулому висловлювали стурбованість тим, що так багато злочинців, включаючи вбивць та інших насильницьких злочинців, були помиловані та випущені назад у російське суспільство передчасно. Деякі із засуджених злочинців уже вчинили нові вбивства.

На відміну від нього начальник «Вагнера» розглядає службу в армії як чудову програму ресоціалізації. У голосовому повідомленні, опублікованому на його каналі в Telegram, Пригожин стверджує, що звільнені згодом скоїли всього 83 злочини. Це у 80 разів менше злочинів, ніж ті, хто був звільнений після відбуття покарання.

Пригожин, який є близькою довіреною особою лідера Кремля Володимира Путіна, сам вербував деяких ув’язнених у таборах. Тих, хто потім підписав контракт на участь у воєнних діях, Путін помилував. Умовою було виконання щонайменше шість місяців бойових завдань на території України.

У березні Пригожин назвав кількість звільнених колишніх ув’язнених із лав «Вагнера» – 5000 осіб. Після взяття східноукраїнського міста Бахмут він також заявив, що втратив у боях 20 000 осіб, із них 10 000 – лише колишні в’язні. У багатьох випадках він домагався, щоб злочинців було поховано з військовими почестями.

Правозахисники скаржаться, що Росія продовжує масово закликати злочинців на військову службу у в’язницях. Згідно з доповіддю, Міністерство оборони використовує кримінально-виконавчу систему для вербування бійців.

Читайте також:  Широка підтримка президента БНД Каля

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я