Доповідь Держдепу виявила помилки США в Афганістані

10

У новій доповіді йдеться про те, що при виведенні американських військ не було приділено достатньої уваги найгіршим сценаріям. Критику зазнали як президент Байден, так і його попередник Трамп.

 

Доповідь Держдепу виявила помилки США в Афганістані

Американське відомство виявило помилки США в Афганістані. Уряд США часто діяв невірно до і під час виведення військ з Афганістану. Такий висновок доповіді про розслідування, проведене Держдепартаментом США, частину якого опублікувало агентство.

Рішення як президента США Джо Байдена, так і його попередника Дональда Трампа про виведення військ створили значні проблеми для Держдепартаменту. Як причина доповідь назвала прогалини у заповненні керівних посад на місцях або брак персоналу у зв’язку з пандемією корони. Загалом на найвищому рівні були недостатньо продумані найгірші сценарії. Також не враховувалося, наскільки швидко може розвинутись криза.

Відповідно до рекомендацій до дії, що містяться в доповіді, необхідно забезпечити, щоб у майбутніх кризах було почуто якомога ширший спектр думок. Голоси в державних відомствах і суспільстві, які ставлять під сумнів політичні рішення, влада також має брати до уваги.

Американці покинули Афганістан у 2021 році

Іноземні війська увійшли до Афганістану у 2001 році під керівництвом США у відповідь на терористичні атаки терористів Аль-Каїди 11 вересня 2001 року. Міжнародна місія призвела до падіння уряду Талібану, який приховував терористів Аль-Каїди. Військова операція коштувала величезні гроші, загинули десятки тисяч мирних жителів та афганських сил безпеки, а також кілька тисяч міжнародних солдатів, включаючи 2461 американця.

До кінця серпня 2021 року останні американські війська остаточно залишили Афганістан. Це ознаменувало закінчення міжнародної військової місії в країні майже через 20 років – після того, як таліби знову захопили владу в Кабулі. Виведення військ, ініційоване американцями, виявилося хаотичним і зіткнулося з міжнародною критикою та нерозумінням.

Читайте також:  Вірменія звинувачує Азербайджан у військових приготуваннях

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я