“Долина сліз” у розширенні “зеленої” електроенергетики перетнута

8

Міністр економіки та захисту клімату Роберт Хабек бачить прогрес у розширенні використання «зеленої» електроенергії в Німеччині – і водночас досі довгий шлях уперед. Зелений» політик заявив в інтерв’ю берлінському виданню Deutsche Presse-Agentur: «Я незадоволений тим, як відбувається розширення використання відновлюваних джерел енергії. Поки не задоволений, це ще ніжна рослина, і ми дійсно виходимо з долини сліз. Але вони висохли, і ви вже можете знову наважитись посміхнутися».

Цей рік показав, що було досягнуто реального прогресу, сказав Хабек. Ми ще далеко не закінчили. Але ми прийняли великі закони, закрутили безліч великих і малих гайок, щоб спростити процедури, поступово залишити бюрократію за і стати швидше. Ми скрізь відпустили гальма».

Землі повинні надавати більше землі

Мета федерального уряду – збільшити частку електроенергії, що виробляється з відновлюваних джерел енергії, у споживанні електроенергії принаймні до 80 відсотків до 2030 року. Цього року, за початковими розрахунками галузі, цей показник становив близько 47 відсотків. Федеральний уряд прийняв великі законодавчі зміни для швидшого розширення. Наприклад, 2 відсотки загальної площі федеральних земель має бути відведено під вітряні турбіни. Найближчими роками федеральні штати повинні надати більше землі. В окремих землях діють різні цільові показники, оскільки є різні умови для розширення вітроенергетики.

За словами Хабека, цього року цільових показників буде досягнуто. «Вони не такі високі, як у наступні роки, але це гарна відправна точка для наступного року. І це після того, як за останні кілька років не було досягнуто жодного прогресу. Наступного року їх має бути більше, а потім знову більше. Але розвиток йде у правильному напрямку».

Додавання 10 гігават на рік для досягнення кліматичних цілей

Хабек також згадав про пакет заходів, розроблений спільно з міністром транспорту Фолькером Віссінґом (СвДП). Це створило додаткові зони, зробивши вітрові турбіни більш сумісними з установками для радіонавігації та метеорологічними радарами. Це розчищає шлях для 4 – 5 гігават додаткових вітрових потужностей у короткостроковій та середньостроковій перспективі. У 2022 році вітроенергетична галузь загалом очікує збільшення потужності від 2,3 до 2,4 гігават. Для досягнення кліматичних цілей, на думку Хабека, необхідне збільшення потужності на 10 гігават на рік.

Читайте також:  Глава МАГАТЕ вирушає до Росії через побоювання за Запорізьку АЕС

«Десять гігават нових потужностей на рік – це, звичайно, дуже висока цифра», – сказав міністр. “Нам ніколи раніше не вдавалося зробити це в Німеччині, ми ніколи раніше не були там – і ми зробили це постійним”.

Існує низка конкретних правил, які роблять вітряні турбіни привабливішими для місцевих жителів, громадян та округів, сказав Хабек. «Для цивільних вітряних електростанцій знову передбачено спеціальну субсидію. Це була одна з помилок останніх років, що райони стали доступними. А потім з’явилася якась компанія та поставила ці речі. Громадяни несли тягар, але нічого не отримали від цього, окрім хорошого чи не дуже хорошого почуття причетності до енергетичного переходу та виробництва клімату та енергії».

«Сильні сторони регіонального створення вартості через відновлювані джерела енергії»

Тепер муніципалітети отримали право брати участь у прибутках операторів вітряних електростанцій. «Потім муніципалітети можуть використовувати цю фінансову участь у розмірі 0,2 цента за кліматичну ват-годину для інших цілей, наприклад, для реконструкції плавального басейну або відкритого басейну. Ми зміцнюємо регіональне створення вартості за допомогою відновлюваних джерел енергії». Хабек також вказав на перевагу розташування: «Компанії шукатимуть і віддавати перевагу регіонам із високою щільністю відновлюваних джерел енергії».

Посилаючись на угоду, укладену на рівні ЄС незадовго до Різдва, Хабек сказав, що було досягнуто «безпрецедентного» стимулу для швидкого розширення та отримання дозволів. Він також зазначив, що винагорода за відновлювані джерела енергії була «скоригована з урахуванням інфляції» на цей та наступний рік. Він сказав, що наступного року Федеральне мережеве агентство збільшить максимальні значення для тендерів на 25 відсотків для вітряних та фотоелектричних установок.

Будь-який бажаючий збудувати у Німеччині вітряні або сонячні електростанції з державними субсидіями може подавати заявки на участь у тендерах. Максимальні значення мають бути значно скориговані.

Читайте також:  Парламент ЄС чинить тиск на Шольца під час дебатів про бойові танки

“Прискорити темпи затвердження”.

«Це значно підвищить економічну життєздатність проектів та надасть їм нового імпульсу», – наголосив Хабек. «І я сподіваюся, що багато заявок буде подано і схвалено. «Звичайно, важливо, щоб федеральні штати наслідували цей приклад і внесли свій внесок у прискорення процесу затвердження».

Поки що в розширенні використання наземної вітроенергетики існує розрив між північчю та півднем, про що стало відомо від комітету співробітництва між федеральним урядом та штатом.

“На початку цього року я відвідав Баварію, землю, яка не була на першому місці в Німеччині за темпами розвитку вітроенергетики”, – сказав Хабек. “Зараз їх все ще немає”. Але міністр економіки Баварії Хуберт Айвангер (Вільні виборці) хвалиться тим, що Баварія стає державою, яка переживає бум вітроенергетики, сказав він. «Він не наважився б сказати це кілька років тому». Баварія пом’якшила суворе правило про відстань між вітряними турбінами та житловими районами.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я