Захід втягує Молдову у війну в Україні

23

Росія висловила гнів із приводу зустрічі на найвищому рівні нового Європейського політичного співтовариства (ЄПК) у колишній радянській республіці Молдова. «Україна стала плацдармом війни проти Росії (…)», – заявив голова російської розвідки Олександр Бортніков, згідно з державним інформаційним агентством Тасс. Потім він додав: “Захід активно підштовхує Молдову до участі в українському конфлікті”.

Під керівництвом свого проєвропейського президента Майї Санду маленька республіка Молдова однозначно стала на бік свого атакованого сусіда України з того часу, як 15 місяців тому почалася війна з Росією. Як і Україна, Молдова з населенням 2,6 мільйона людей уже рік є кандидатом на вступ до ЄС. Останнім часом Санду неодноразово скаржилася на втручання та заплановані спроби перевороту з боку російських спецслужб у її країні.

Вона також вітала президента України Володимира Зеленського на європейському саміті у замку Мімі у Бульбоаку. На зустрічі на найвищому рівні також очікується присутність канцлера Німеччини Олафа Шольца та десятків інших глав держав та урядів.

У форматі, який ініціював президент Франції Еммануель Макрон, держави Європейського союзу хочуть покращити співпрацю з іншими європейськими країнами. До Молдови було запрошено 47 глав держав та урядів, але не з Росії та її країни-партнера Білорусі.

Молдова – одна з найбідніших країн Європи, яка страждає від політичної нестабільності. Росія традиційно має великий вплив у цій маленькій країні – особливо в регіоні Придністров’я, де з 1990-х років розміщені російські солдати. Після агресивної війни Росії проти України міжнародні спостерігачі неодноразово попереджали, що Москва може використовувати заворушення у регіоні як привід для ескалації ситуації. Навіть зараз голова ФСБ Бортников стверджує, що Захід підштовхує Молдову до «насильницької зачистки Придністров’я».

Читайте також:  Бремен та Одеса: перший крок до партнерства

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я