Держслужбовці США стали жертвами кібератаки

17

Передбачається, що атака була здійснена китайськими хакерами. Китай відкинув ці звинувачення.

 

Держслужбовці США стали жертвами кібератаки

Підозрювані китайські хакери в ході атаки змогли отримати доступ до електронних поштових скриньок американських державних службовців, стверджує уряд США. «Я наголошую, що це були несекретні електронні поштові скриньки, тому вони не отримали секретної інформації», – заявив радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю американській телекомпанії CNN.

Салліван не навів жодних подробиць про біографію хакерів і не підтвердив, що за атакою стоїть Китай. За повідомленнями ЗМІ, держсекретар США Ентоні Блінкен порушив це питання на зустрічі з найвищою посадовцем зовнішньополітичного відомства Китаю Ван І в Джакарті.

Міністерство «виявило аномальну активність»

Раніше на цьому тижні компанія Microsoft заявила, що група китайських хакерів проникла до поштових систем деяких її клієнтів з метою збору інформації. Пізніше представник Держдепартаменту заявив, що міністерство виявило аномальну активність, але не повідомив подробиць.

У травні компанія Microsoft заявила, що китайські хакери, які підтримує держава, все частіше атакують критично важливі об’єкти інфраструктури в США. За даними компанії, атаки зазнали різних організацій у таких галузях, як зв’язок, виробництво, комунальні послуги, транспорт, будівництво, морське судноплавство, державні установи, інформаційні технології та освіта. Китай відкинув ці звинувачення.

Доступ через хмарні сервіси Microsoft

Салліван підкреслив, що хакери отримали доступ через хмарні сервіси, які надає компанія Microsoft. «Ми виявили атаку, швидко закрили її і зараз вживаємо заходів, щоб унеможливити постійне порушення безпеки». Загалом він сказав про хакерські атаки: «Це відбувається вже давно, ми стикалися з подібними речами у різних урядах». За словами Саллівана, уряд США робить кроки щодо притягнення винних до відповідальності у всіх подібних випадках і намагатиметься зробити це і в даному випадку. За цим інцидентом буде проведено додаткове розслідування, додав він. За наявними даними, атаку зазнала електронна поштова скринька міністра торгівлі США Джини Раймондо.

Читайте також:  У США продано більше платівок, ніж компакт-дисків

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я