Державна жалоба після нападу ІГ

13
Іран

Після руйнівних вибухів у річницю загибелі іранського генерала Гассема Солеймані уряд оголошує національну жалобу. ІД бере на себе відповідальність за напад.

Вибухи на поминальній службі – Іран: державна жалоба після нападу ІГ

Після руйнівних вибухів в Ірані, в результаті яких загинули понад 80 людей, влада шукає винних і хоче з’ясувати всі подробиці. Уряд Тегерана, а також уряд Німеччини та ЄС заявили про теракт. Відповідальність за напад взяло на себе терористичне угруповання «Ісламська держава» (ІД). Про це угруповання оголосило своїми звичайними пропагандистськими каналами.

Теракт стався на тлі небезпечної напруги на Близькому Сході: Заклятий ворог Ірану Ізраїль веде війну з ХАМАС у секторі Газа і протистоїть бойовикам, які підтримує Іран, таким як «Хезболла» в Лівані.

Понад 80 загиблих та понад 280 поранених

Це був теракт із найбільшою кількістю жертв за всю 45-річну історію Ісламської Республіки. У середу, у річницю смерті могутнього іранського генерала Гассема Солеймані, понад 80 людей загинули та 284 отримали поранення внаслідок двох вибухів у його рідному місті Керман.

Офіційні особи двічі переглядали кількість загиблих у бік зменшення з початкових 105. Джафар Міадфар, голова рятувальної служби, пояснив плутанину з кількістю жертв жахливим станом деяких тіл.

У країні, населення якої становить майже 90 мільйонів осіб, оголошено національна жалоба. Дипломатичні представництва Ірану за кордоном підняли свої прапори на півщогли, включаючи посольство у Берліні.

Похорон жертв має відбутися у п’ятницю на цвинтарі мучеників. Близько двох третин жертв уже впізнано, повідомив губернатор провінції, за даними державного інформаційного агентства Ірна.

Терористичне ополчення ІД взяло на себе відповідальність за теракт в Ірані

Терористичне угруповання «Ісламська держава» (ІД) взяло на себе відповідальність за руйнівний теракт в іранському місті Керман, внаслідок якого загинуло понад 80 людей. Про це угруповання оголосило своїми звичайними пропагандистськими каналами. Згідно із заявою, двоє нападників привели в дію свої вибухові пояси вчора під час траурної церемонії з нагоди роковин смерті іранського генерала Гассема Солеймані.

Читайте також:  Заворушення у Бразилії: ЄС обіцяє підтримку Лулі

Уряд Німеччини та ЄС засудили напад як терористичний акт. Це був найбільш смертоносний напад за всю 45-річну історію Ісламської Республіки.

Понад рік тому ІД уже брало на себе відповідальність за напад на шиїтську святиню в культурному мегаполісі Шираз. Внаслідок нападу у жовтні 2022 року загинуло понад десяток людей. Тоді судові органи публічно стратили двох чоловіків із афганським громадянством, на яких Іран поклав відповідальність за напад.

ІГ вважає шиїтів, що становлять більшість населення Ірану, відступниками від ісламу і зневажає їх. Шиїти, менша із двох основних гілок ісламу, є державною релігією Ісламської Республіки. Регіональне відділення ІД активно діє у сусідньому Афганістані, де угруповання хоче створити «провінцію» під назвою ІС-Хорасан недалеко від Пакистану.

Рада Безпеки ООН засуджує теракт в Ірані

Рада Безпеки ООН засудила руйнівний теракт в іранському місті Керман, внаслідок якого загинуло понад 80 людей, назвавши його «боягузливою терористичною атакою». «Члени Ради Безпеки підтвердили, що тероризм у всіх його формах і проявах є однією з найсерйозніших загроз міжнародному миру та безпеці, – йдеться у спільній заяві найвпливовішого органу ООН. Винні мають бути притягнуті до відповідальності».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я