Папа Римський відкидає критику на адресу благословень для гомосексуальних пар

16

Папа Франциск отримав похвалу з Німеччини за дозвіл благословляти одностатеві пари. Проте в інших країнах прозвучала критика. Наразі Ватикан знову роз’яснює, що саме дозволено, а що ні.

Католицька церква – Папа Римський відкидає критику на адресу благословень для гомосексуальних пар

Папа Франциск відкинув різку критику з боку консервативного табору щодо своїх нових вказівок про благословення одностатевих пар. Ватиканське Управління з доктрини віри опублікувало у Римі нову заяву з цього приводу.

У ньому ще раз наголошується, що подібні благословення в жодному разі не можна прирівнювати до церковного благословення на шлюб між чоловіком та жінкою. Ватикан також хоче надати католицьким церквам у різних регіонах світу деяку свободу дій щодо того, як і коли застосовувати ці рекомендації.

Кардинал Мюллер: «Богохульство»

Головою більш ніж 1,4 мільярда католиків, Франциск несподівано дозволив католицьким священикам благословляти «пари в нестандартній ситуації та одностатеві пари» незадовго до Різдва – але лише за дотримання суворих умов. З Німеччини декларація «Fiducia supplicans» (приблизно: «благальна довіра») була переважно схвалена, хоча багато представників католицького реформаторського руху вважають, що декларація не заходить досить далеко.

Проте в інших країнах – особливо в Африці, де гомосексуальність у багатьох місцях досі вважається кримінальним злочином, – на адресу декларації пролунала різка критика. Кенійський єпископ Підлога Каріюкі обурилася тим, що Франциск «відчинив небезпечні двері». Місцеві конференції єпископів в Уганді, Малаві, Нігерії, Південній Африці та Замбії також відкинули документ. Консервативний німецький кардинал Герхард Людвіг Мюллер навіть сказав про «богохульство», про блюзнірство проти Бога.

Благословення тільки поза церквами і лише на кілька секунд

Управління з доктрини віри тепер захищається від такої критики. Воно заявило, що декларація не пропонує «ніяких рамок для дистанціювання від неї з доктринальної точки зору або для того, щоб вважати її єретичною, суперечливою церковній традиції чи богохульною». Водночас, Ватикан підкреслив, що подібні благословення не схвалюють і не виправдовують позашлюбні спілки. Крім одностатевих пар, це також стосується відносин, в яких один або обидва партнери були розведені.

Читайте також:  Управління захисту Конституції вказує на допомогу правим екстремістам

Як і сама декларація, пояснення до неї також було написано кардиналом-префектом Віктором Мануелем Фернандесом. Глава Управління з доктрини віри, який, як і Папа, є вихідцем з Аргентини, прямо вказав на регіональні особливості. Він сказав: «У деяких місцях ніщо не заважає негайному застосуванню, тоді як в інших, схоже, не варто нічого продовжувати і потрібно витратити стільки часу, скільки потрібно для прочитання та тлумачення декларації». Рішення залишається за місцевим єпископом.

Ватикан ще раз підкреслив різницю між весіллям між чоловіком та жінкою та іншими формами ритуального благословення. Зокрема, йдеться про те, що такі благословення можуть проводитися лише поза церквами і тривати лише кілька секунд. Відповідна тривалість, як стверджується, становить 10-15 секунд. Як приклад тексту благословення наводиться таке: «Господи, поглянь на цих дітей твоїх. Дай їм здоров’я, роботу, мир та взаємодопомогу. Звільни їх від усього, що суперечить Твоєму Євангелію, і дай їм жити за Твоєю волею. Амінь».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я