Демонстрації проти нових податків пройшли у Кенії

10

У Найробі щонайменше 50 учнів початкової школи отримали поранення від сльозогінного газу.

 

Демонстрації проти нових податків пройшли у Кенії

Приблизно через 2 тижні після того, як у Кенії набула чинності суперечлива податкова реформа, у східноафриканській країні знову пройшли демонстрації проти нових податків та зростання цін. Розпочалися зіткнення між поліцією та демонстрантами. Сили безпеки застосували сльозогінний газ, а демонстранти підпалювали автомобільні шини. До демонстрації закликав лідер кенійської опозиції Раїла Одзінга. Демонстрації відбулися у кількох містах країни. Місцеві ЗМІ повідомляли про поранених та загиблих. Офіційні дані спочатку були відсутні.

У столиці Найробі щонайменше 50 учнів початкової школи отримали поранення від сльозогінного газу, випущеного поліцією за демонстрантами, які були неподалік. За словами директора лікарні Арона Шикуку, деякі з дітей були доставлені до лікарні у непритомному стані, але їхній стан зараз стабільний. Начальник поліції Найробі Адамсон Бунгей підтвердив факт інциденту німецькій агенції друку. За словами оператора, під час протестів також було перекрито одну з основних транспортних магістралей Найробі.

Безперервні протести та насильство

Протягом кількох місяців у країні з населенням близько 55 млн. людей постійно відбуваються демонстрації, які інколи жорстоко придушуються поліцією. Спочатку Одинга закликав до протестів проти підвищення вартості життя. Тепер протести знову викликав суперечливий новий податковий закон президента Вільяма Руто, за допомогою якого він хоче реорганізувати хворий бюджет країни.

Правозахисна організація Human Rights Watch розкритикувала надмірне насильство з боку поліції стосовно демонстрантів. Наприкінці травня вона повідомила, що з початку березневих протестів загинуло щонайменше 12 людей.

Читайте також:  Маніпуляції з виборами у Туреччині: що хоче Ердоган?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :