Чиновники та військкоми – нові підслідні СБУ

46

Слідчі спецслужби працюють дистанційно.

Служба безпеки України викрила п’ятьох колабораціоністів, які перейшли на бік РФ у Херсонській та Луганській областях. Це троє муніципальних службовців та два співробітники військкоматів. Чиновники та військкоми – новий тренд у СБУ. Суть звинувачень: сприяння роздачі російських паспортів, участь у організації мобілізаційних заходів та спроби запровадити у школах російські навчальні програми.

Підозрювані чиновники та військкоми поки що на волі

Викриття СБУ проведено дистанційно, благо у всіх випадках йдеться про публічні персони. Імена, прізвища та фотографії наводяться на офіційних сайтах установ РФ, які працюють на тимчасово окупованих територіях України (цей офіційний термін застосовується до Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей). Звинувачення доведено лише до трьох фігурантів.

За повідомленням СБУ, двоє співробітників військкоматів у Луганській області допомагали росіянам вирішувати питання мобілізації, у тому числі до лав місцевої «народної міліції». Колишнього керівного працівника одного з хімзаводів Луганщини звинувачують у держзраді. Він, за даними СБУ, погодився на пропозицію російської сторони та став мером Рубіжного. На новій посаді він організував постачання військових частин РФ на східному напрямі.

Чиновники та військкоми урізноманітнять зведення СБУ

Жительку Херсонської області СБУ звинувачує так само, як і мера Рубіжного, у «посадовому» злочині. Жінка також погодилася на співпрацю з російською владою та посіла місце голови Скадовського району. На цій позиції вона сприяла проведенню референдуму та «добровільно-примусової» паспортизації.

Ще одне звинувачення виділяється зі звичних зведень спецслужби. Співробітники СБУ ідентифікували мешканку Херсонської області, яка очолила відділ освіти у Голопристаньській райадміністрації. Їй ставиться в провину, що вона «відновила роботу закладів освіти і складала списки прихильників «російського світу», які б погодилися співпрацювати з новою владою». Навчання відновлювалося за російськими програмами та підручниками. В Україні тим часом діє проект, який дозволяє налагодити дистанційне навчання школярів за українськими програмами. Хоча тут є певні ризики для сім’ї.

Читайте також:  Рівненські футболісти хочуть отримати «бронь» від мобілізації

 Передбачувані колабранти. Фото: Прес-служба СБУ.

Основу зведень СБУ зараз складає робота на звільнених територіях, пошук колаборантів та агентів РФ. Так, у Київській області у поле зору спецслужби потрапив фермер, який постачав продукти підрозділу РФ. На 12 років позбавлення волі засуджено чиновницю кримського «міністерства економіки», яка сприяла переведенню підприємств півострова на «російські рейки». Запорізького блогера звинувачують у тому, що він розповсюджував знімки та відеоматеріали з результатами обстрілів. Найгучніша подія останнього часу — затримання президента компанії «Мотор Січ», яка постачала в Росію двигуни для ударних гелікоптерів під час війни.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я