“Чим сильніші ЄС, тим сильніші ми”

10

Туск: «Чим сильніше ЄС, тим сильнішими ми»

Зі зміною влади в Польщі на чолі уряду стає досвідчений політик із ЄС – Дональд Туск. Він хоче знову наблизити свою країну до Європейської спільноти.

Новий глава уряду Польщі Дональд Туск закликав поважати цінності демократії та верховенства закону та заявив про хорошу співпрацю між його країною та ЄС. «Що дійсно формує співтовариство, то це верховенство закону, конституція, правила демократії, безпечні кордони та безпечна національна територія – це ті речі, про які ми не повинні сперечатися», – сказав Туск у заяві свого уряду.

Колишній правлячий табір націонал-консерваторів PiS протягом багатьох років ворогував із Брюсселем через спірну судову реформу. Комісія ЄС ініціювала кілька судових розглядів проти країни-члена ЄС та блокує багатомільярдний фонд допомоги у боротьбі з коронавірусом.

За словами Туска, за його уряду Польща досягне положення «лідера в ЄС» завдяки гарній співпраці. «Польща тим сильніша, тим сувереніша, чим сильніша Європейська спільнота». Однією з причин перемоги проєвропейського тристороннього альянсу на парламентських виборах стало те, що багато виборців у Польщі хотіли, щоб країна відігравала важливу роль у ЄС.

Більше підтримки для України

Тому Туск хоче повернути свою країну до центру Європейського Союзу. За словами глави уряду, Польща хоче повернути собі те місце, на яке вона заслуговує. Будь-хто, хто ставить під сумнів місце Польщі в ЄС, завдає шкоди інтересам країни. Ізольована Польща наражалася б на найбільший ризик, заявив Туск. Він також пообіцяв, що доб'ється звільнення заморожених мільярдів із фонду допомоги при коронавірусі. 66-річний уродженець Гданська був головою Ради ЄС з 2014 до 2019 року.

Туск також хоче переконати Захід надати велику підтримку Україні, яка перебуває під ударом. Туск заявив, що більше не може слухати, як деякі західні політики говорять, що втомилися від ситуації в Україні. «Ми голосно і рішуче вимагатимемо повної мобілізації вільного західного світу для підтримки України в цій війні». За кілька годин він вирушить на саміт ЄС до Брюсселя. Там він хоче знайти «інші способи, аніж раніше», щоб переконати традиційних союзників Польщі в необхідності допомоги, продовжив Туск.

Читайте також:  ЄС на саміті закликає балканські країни до реформ

Туск було призначено новим главою уряду польським парламентом у понеділок. Його проєвропейський коаліційний уряд має отримати вотум довіри сьогодні вдень. Оскільки воно може спиратися на 248 із 460 депутатів, це не повинно викликати жодних проблем.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я