БКА запобіг кілька нападів ісламістів

6

БКА запобіг кілька нападів ісламістів

На тлі попереджень про зростаючу загрозу безпеці в Німеччині Федеральне відомство кримінальної поліції демонструє свої успіхи. З 2010 року запобігли понад десяток ісламістських терактів.

З 2010 року в Німеччині запобігли загалом 18 ісламістських терактів. Про це повідомило Федеральне відомство кримінальної поліції (BKA) у Вісбадені. «З 2010 року 18 випадків у BKA були класифіковані як теракти на ісламістському ґрунті, запобігані правоохоронним органам», – пояснили у відомстві.

За даними BKA, всього в землі Північний Рейн-Вестфалія запобігли дев'яти терактів. Серед них – запланований напад із застосуванням вибухівки та вогнепальної зброї у 2011 році, запланований напад із застосуванням вибухівки та вогнепальної зброї на голову партії NRW у 2013 році та запланований напад із застосуванням вибухівки на солдатів бундесверу у 2016/2017. У 2018 році було зірвано запланований напад з використанням рицину в Кельні, а в 2019/2020 роках – передбачувані приготування до нападу на конкретну особу. У 2021 році, як повідомляється, було запобігли запланованому нападу із застосуванням вогнепальної зброї в Дуйсбурзі або в районі Кельна і запланованому нападу із застосуванням вибухівки на синагогу в Хагені, а в 2023 році було запобігло плануванню нападів на людей у ​​Німеччині. як рицин або ціанід.

У Гессені, за даними BKA, у 2018 році було запобігли запланованому нападу із застосуванням вибухівки в районі Франкфурта-на-Майні на шиїтську мечеть, поліцейських та нічний клуб, а у 2019 році – планування нападу із застосуванням вибухівки та вогнепальної зброї в районі Франкфурт-на-Майні. Також запобігли два напади в Гамбурзі: планування нападу із застосуванням вибухових речовин та вогнепальної зброї в Гамбурзі в 2021 році і планування нападу терориста-смертника з використанням поясу з вибухівкою, імовірно на церкву в Швеції, в 2023 році.

Читайте також:  США підтримують ослаблення наземного наступу

Значні докази з-за кордону

Відповідно, по одному ісламістському теракту було відвернено в Саксонії (2016: запланований теракт із застосуванням вибухівки в Хемніце), Нижній Саксонії (2017: запланований теракт із застосуванням вибухівки проти солдатів/поліцейських), Мекленбурзі-Передній Померані: у Шверіні), Шлезвіг-Гольштейні (2019: запланований теракт із застосуванням вибухівки у поєднанні з терактом із застосуванням вогнепальної зброї та/або терактом на автомобілі) та Берліні (2019: планування теракту із застосуванням вибухівки).

За даними BKA, щодо семи із цих зірваних атак відомство спочатку отримало важливу інформацію з-за кордону. Крім зірваних терактів, федеральним та земельним органам безпеки також стало відомо про велику кількість ознак можливих планів терористичних атак, мотивованих ісламістами. Плани в цих випадках можна було запобігти ранній стадії завдяки заходам, вжитим владою. Тому вони були включені до числа запобіганих терактів.

BKA попереджає про загрозу безпеці в Німеччині внаслідок близькосхідного конфлікту. Особливо якщо ситуація погіршиться, «люди у Німеччині та Європі зокрема можуть сприйняти те, що відбувається, як суб'єктивний стимул для скоєння нападу», – йдеться у повідомленні. BKA інтенсивно відстежує та аналізує поточну ситуацію та рівень загрози та координує свої дії з федеральними та земельними органами безпеки, щоб вжити відповідних запобіжних заходів та підготувати заходи безпеки.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я