Чи відбудуться повторні вибори у Берліні у лютому?

15

Трохи менш як за два тижні казус із виборами до Палати представників Берліна повториться. Не всі вважають це правильним. Чи зупинить Федеральний конституційний суд все в останній момент?

Чи відбудуться повторні вибори у Берліні у лютому?

Виборча кампанія та підготовка йде повним ходом – але чи можуть повторні вибори до Палати представників Берліна справді відбутися 12 лютого, як заплановано? Це буде уточнено у вівторок (9.30 ранку). Критики запланованого повного повторення казусних виборів подали скаргу до Карлсруе. Тепер рішення буде опубліковано у цих матеріалах. Про це у понеділок із невеликим запізненням оголосив Федеральний конституційний суд.

У принципі, Конституційний суд Берліна відповідає за розгляд апеляцій проти виборів до Палати представників. Останній визнав вибори 26 вересня 2021 року недійсними загалом. Судді не бачили іншого виходу: «Зважаючи на численність і серйозність виборчих помилок, просте вибіркове повторення виборів в окремих виборчих округах не підходить для встановлення конституційного стану речей», – пояснили вони.

Чергова апеляція на рішення Берліна від 16 листопада не подавалася. Однак будь-яке остаточне рішення суду може бути оскаржене в Конституційному суді Карлсруе. Очікуване рішення стосується найвідомішого і найбільшого з кількох справ, що розглядаються – а там поки що лише термінова апеляція.

Чи вплине це рішення на поведінку виборців?

Це не зрозуміло з короткого оголошення Другого Сенату. Однак незадовго до цього було опубліковано листа головуючого судді, в якому всім членам парламенту надавалася можливість прокоментувати заяву з основної справи до 2 березня. Це може бути витлумачено лише як те, що пропозиція досі перебуває на розгляді.

За допомогою надзвичайного клопотання понад 40 позивачів хочуть досягти того, щоб вибори не могли відбутися до ухвалення остаточного рішення. Під час надзвичайного розгляду судді проводять так зване зважування наслідків. Вони розглядають, що матиме найгірші наслідки: якщо вони задовольнять термінове клопотання зараз, а конституційна скарга згодом залишиться без задоволення, або якщо вони залишать усе як є, а конституційна скарга виявиться обґрунтованою у ретроспективі.

Читайте також:  Поліція проводить розслідування після нападу на машину Пехштейна

Державний комісар з виборів Штефан Брехлер сказав «Цайт Онлайн» у понеділок, що обидва варіанти є складними. Якби вибори відбулися, виборці, які мають право голосу, не знали б, чи зарахований їхній голос взагалі, і, можливо, залишилися б удома. Відстрочка також не була б ідеальною. «Що ми тоді робитимемо з уже відданими голосами?».

Довгі черги та голосування лише після 18:00.

Це пов’язано з тим, що документи для поштового голосування вже давно надіслані. Оскільки це повторні, а не нові вибори, партії мають висунути тих самих кандидатів, що й у 2021 р. Законодавчий період, як і раніше, закінчується у 2026 р. Вибори до дванадцяти районних рад також мають бути повторними.

26 вересня 2021 року стало днем ​​супервиборів у столиці: Після виборів до Палати представників та муніципальних парламентів відбулися федеральні вибори та референдум. У цей час проходив Берлінський марафон.

Результатом стала хаотична ситуація на деяких виборчих дільницях. Оскільки на індивідуальне голосування було відведено замало часу, утворилися довгі черги. Деякі виборчі дільниці довелося тимчасово закрити, оскільки бюлетені закінчилися. У багатьох місцях люди, що очікують, залишалися голосувати до 18:00 – тоді як перші прогнози вже давно були опубліковані. За даними Конституційного суду, помилки на виборах вплинули щонайменше на 20 000 – 30 000 голосів.

Вибори до Бундестагу будуть повторені лише частково

Рішення щодо Карлсруе не має жодного відношення до виборів до бундестагу в Берліні, де також виникли проблеми. Тут вибірковий контроль регулюється по-іншому. 10 листопада Бундестаг, який несе за це відповідальність, голосами партій СДПН, Зелених та ВДП вирішив, що вибори в Берліні будуть повторені лише частково – а саме в тих районах, де було зафіксовано інциденти.

Читайте також:  Мер Ганновера підтримує угоду з "Останнім поколінням

Це розглядатиметься Федеральним конституційним судом в окремому провадженні як офіційний апеляційний орган. Парламентські групи CDU/CSU та AfD, серед інших, подали апеляцію про перегляд результатів виборів, вимагаючи більш масштабного чи повного повторного голосування відповідно. Дата проведення повторних виборів буде призначена лише після завершення перевірки у Карлсруе.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я