Чи розгорнуть міжнародні сили ООН у Гаїті

13

Ситуація із безпекою на Гаїті драматична. Країна страждає від бандитських розбірок – особливо часто жертвами стають діти. Народ продовжує боротися з голодною кризою та спалахом холери.

 

Чи розгорнуть міжнародні сили ООН у Гаїті

Новий спеціальний посланник ООН з Гаїті Марія Сальвадор представила Раді Безпеки ООН аргументи на користь розгортання міжнародних сил у карібській державі, яка охоплена насильством. Міжнародні сили ООН у Гаїті необхідні на її думку: «Країна переживає одну з найгірших криз в галузі прав людини за останні десятиліття і безпрецедентно драматичну ситуацію в сфері безпеки, яка загрожує поширенням насильства по всьому регіону», заявила вона вчора у своїй першій доповіді Раді Безпеки ООН у Нью-Йорку з моменту вступу на посаду кілька тижнів тому.

«Час іде, і гаїтяни заслуговують на термінові дії з боку Ради Безпеки ООН», сказала вона.

Гаїті страждає на боротьбу між численними бандами, які, за оцінками ООН, зараз контролюють близько 80% столиці Порт-о-Пренс. Тимчасовий уряд, який перебуває при владі після вбивства президента Жовенеля Мойсе у липні 2021 року, на початку жовтня звернувся за допомогою до збройних міжнародних сил, які досі не прийшли.

«Діти стають жертвами злочинів»

За даними Сальвадора, за перші три місяці цього року на Гаїті було зареєстровано 1647 вбивств, згвалтувань та викрадень – більш ніж удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Серед жертв найстрашніших злочинів були діти.

За її словами, в умовах практично повної відсутності поліції жителі столиці почали брати суд і покарання у свої руки – еквадорець зазначила, що у понеділок у Порт-о-Пренсі було забито до смерті та спалено тіла 13 передбачуваних членів банди.

Читайте також:  Касетні боєприпаси для України: чи буде постачання?

Гаїті також переживає кризу голоду, яка досягла критичної точки, за даними Всесвітньої продовольчої програми. Майже половина з приблизно одинадцяти мільйонів жителів країни потребує гуманітарної допомоги, за даними ООН. Крім того, в країні спостерігається спалах холери, внаслідок якого загинули щонайменше 670 осіб, а з жовтня було зареєстровано близько 40 000 випадків захворювання, згідно з даними Міністерства охорони здоров’я.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я