Типові помилки водіїв після ДТП: інструкція, як діяти правильно

49

Будь-який водій сподівається ніколи не пережити ДТП, але статистика на дорогах Латвії жорстка – за перші чотири місяці року зареєстровано вже 5510 ДТП. Хоча, освоївши навички водіння, кожен майбутній водій має ознайомитися з прописаними у правилах дорожнього руху правильними діями після потрапляння в ДТП, знання, які ми не застосовуємо у повсякденному житті, бувають забуті, а пережитий стрес після аварії робить ще більш тривожною ситуацію.

Держполіція нагадують — сподіваючись на краще, варто таки запам’ятати, як правильно чинити після ДТП.

Викликати чи не викликати поліцію?

Перше питання після влучення в аварію — викликати чи не викликати Держполіцію. Як зазначає Латвійське бюро страховиків транспортних засобів (LTAB), понад п’яту частину водіїв, причетних до невеликих ДТП, вважають за краще викликати на місце події Держполіцію, а не заповнювати узгоджене повідомлення, витрачаючи ресурси поліції та створюючи непотрібні пробки. Тому водіям, які беруть участь у пригоді, оцінивши обставини і серйозність ситуації, слід було б відповідально вирішити, чи можна, заощаджуючи як свій час, так і час співробітників поліції, впоратися самотужки і заповнити узгоджене повідомлення, широко доступне як у паперовому форматі, наприклад, на автозаправках. і у філіях страховиків, так і в зручно заповненій формі в мобільному додатку.

Узгоджене повідомлення у відсутності поліції може бути заповнене у ситуаціях, коли:

 • в аварії замішані лише два транспортні засоби,
 • немає постраждалих осіб,
 • не завдано шкоди майну третьої особи,
 • у залучених до пригоди транспортних засобів не виникло пошкоджень, внаслідок яких вони не повинні або не можуть продовжувати шлях.

Обов’язково присутність поліції у ситуаціях, якщо сталася ДТП, в якій є:

 • постраждалі особи,
 • пошкоджено майно третьої особи,
 • залучено понад два транспортні засоби,
 • хтось із причетних до пригоди транспортних засобів не може продовжувати шлях.
Читайте також:  Сама людина не зможе помітити перші симптоми: захворювання очей, які можуть призвести до повної сліпоти

Поліцію треба викликати, зателефонувавши за номером 110. Неповідомлення в поліцію в ситуаціях, коли це дійсно необхідно, вважається порушенням і є помилкою і в тому випадку, якщо, наприклад, під час відсутності водія у автомобіля була вкрадена будь-яка деталь або транспортний засіб будь-яким іншим чином пошкоджено внаслідок протиправних дій третіх осіб. Хоча правила KASKO передбачають суттєві ліміти сум, які страховик виплачує і без реєстрації ДТП у поліції, заради безпеки все ж таки рекомендується повідомляти про ці випадки.

Типова помилка – затримка з поданням заяви на компенсацію

«Вранці, сідаючи за кермо, зазвичай жоден водій не думає, що його маршрут може закінчитися не там, де планується, з буксиром та в очікуванні приїзду поліції. Однак події відбуваються з тих пір, як дорогами пересуваються автомобілі, і вони продовжуватимуть відбуватися. Тому кожен водій має знати, як у таких ситуаціях діяти», – каже керівник відділу підписання транспортних продуктів та ризиків BALTA Крістап Лієцінієкс.

Він зазначив, що типовими з погляду страховика помилками є недонесення до поліції у випадках, коли це обов’язково, та затягування з поданням заяви про відшкодування. Застрахована особа повинна подати заяву про відшкодування, як тільки це буде можливе. Під час подання заяви клієнт повинен знати основну інформацію: коли та за яких обставин сталася пригода, хто був водієм, чи замішані в пригоді інші учасники дорожнього руху, чи пошкоджено майно третіх осіб, чи постраждалі особи. Страховик також захоче побачити фото чи відео з місця аварії, якщо така інформація є доступною — це допомагає швидше розібратися в обставинах аварії та розмірі збитків.

І тут ще можна зробити маленьке нагадування, що KASKO покриє витрати, навіть якщо в аварії винен сам застрахований водій.

Читайте також:  На Рівненщині трапилася ДТП: четверо травмованих

Як діяти після ДТП

 • Перше і головне завдання – забезпечити безпеку інших учасників руху, попередивши про подію з допомогою встановлення аварійного знака перед місцем події.
 • Якщо є постраждалі – треба надати першу допомогу.
 • При оцінці обставин ДТП у разі потреби треба повідомити поліцію та рятувальні служби.

Це визначено правилами дорожнього руху, а далі всі рішення має ухвалювати сам водій. По-перше, необхідно критично оцінити здатність транспортного засобу рухатися далі — чи освітлення працює, чи справна система мастила та охолодження транспортного засобу. Якщо зовні все здається нормальним, при русі слід звернути особливу увагу на панель приладів автомобіля, відстежуючи, чи не з’являться якісь попередження про неправильну роботу транспортного засобу.

Якщо потрібна евакуація авто, потрібно шукати допомогу. Як правило, послуга допомоги на дорозі міститься в оплачених послугах по полісу KASKO.

Якщо виникають сумніви щодо ситуації, бажано зв’язатися з поліцією і далі діяти за вказівками правоохоронців.

Як правило, клієнти, які мають страхування KASKO, можуть отримати консультації, як діяти у відповідній ситуації, у тому числі зателефонувавши свого страховика в будь-який час доби. Заявити про відшкодування сьогодні можна будь-яким зручним для клієнта способом – через web-заявку, мобільний додаток, по телефону або очно.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я