Чому кішки нявкають ночами і не дають спати: 6 основних причин

108

Котяче нявкання ночами – це не рідкість, але якщо нявкає ваш кіт, то це, звичайно, завдає деяких незручностей. Чому коти і кішки шумлять ночами і чи це може бути свідченням нездужання – всьому цьому є пояснення.

Загальновідомо, що кішки – нічні тварини. Коли ми вимикаємо світло і лягаємо спати, коти і кішки відразу починають гасати по дому і іноді нявкати, заважаючи вам спати. Іноді, щоправда, вони пристосовуються до режиму своїх господарів і мирно сплять поруч із ними до ранку.

Однак, якщо вам “пощастило” з котом-совою, то ви ставите питання: чому це відбувається і що можна з цим зробити, щоб втихомирити свого вихованця.

Котячі психологи та ветеринари виділяють шість основних причин з яких коти та кішки можуть шуміти ночами, пише Focus.

1. Кішки активніші вночі

Найочевидніша причина – ваша кішка просто веде звичайний для кішок спосіб життя і активніша ночами, ніж вдень. Точніше, основні піки її активності припадають на сутінки та на світанок, саме на той час, коли ваш сон особливо солодкий. Молоді кішки виявляють підвищену активність уночі, тому що їхні інстинкти підказують їм, що це чудовий час для полювання. Однак у міру дорослішання їх ритм адаптується до ритму інших членів сім’ї, і це хороші новини: можливо, ви почнете висипатися.

2. Вашій кішці нудно

Кішка нявкає вночі просто тому, що їй нудно, або тому, що вона не втомилася протягом дня. Якщо хочете, щоб вона була більш стомленою надвечір – пограйте з нею перед сном. І навіть якщо вона дуже наполеглива, вимагаючи уваги, постарайтеся не звертати на неї увагу надто часто. Інакше вона буде наполегливішою і зовсім не дасть вам спокою.

Читайте також:  Дослідження виявило моделі BMW, які найкраще зберігають свою цінність

3. Проблеми зі здоров’ям

Хоча зазвичай причини нічного нявкання досить прозаїчні, але причиною котячих криків можуть бути проблеми зі здоров’ям: гіперфункція щитовидної залози чи захворювання нирок.

Так що якщо ваша кішка часто нявкає ночами і веде себе неспокійно – покажіть її ветеринару.

4. Кішка старіє

Старіння впливає на всіх нас, і кішки не є винятком. У міру дорослішання, можливо, що кішка стане дезорієнтованішою. CDS (синдром когнітивної дисфункції) безпосередньо пов’язаний із впливом старіння на мозок кішки і може мати безліч симптомів, одним з яких є нічне нявкання.

5. Кішка може почуватися у пастці

Якщо ваша кішка вдень гуляє на вулиці, а вночі ви тримаєте її в приміщенні, велика ймовірність того, що вона нявкає, тому що почувається в пастці. Якщо це безпечно, розгляньте можливість встановлення дверцят для кішок і випускайте їх на вулицю вночі, щоб вони могли вільно витрачати свою енергію на прогулянці.

6. Шлюбний період

Якщо ваша кішка, або кіт не стерилізовані, то нявканням вони демонструють готовність до парування і шукають партнера. Так що якщо ви не плануєте заводити кошенят, то стерилізуйте свого вихованця, він перестане мучитися і мучити вас.

Укласти кішку, або спати кота може бути складно, але можливо. Постарайтеся пограти з вихованцем перед сном, щоб він стомився і швидше заснув. І годуйте його вечерею саме перед тим, як самі вирушаєте до ліжка. Сита кішка спочатку буде зайнята вилизуванням лапок, а цей процес, як відомо, теж дуже стомливий, тому після гігієнічних процедур вона швидше заспокоїться і засне.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я