Чому кішки мурчать і що означає, коли вони перестають мурчати

15
кішки

Муркотіння кішки – це її внутрішній голос. Мурчать вони з різних причин. З чим пов’язане муркотіння кішок, знають автори тематичних публікацій Мег Дафф, Мішель Ропп і Ліз Коулман.

Причини, через які кішки муркочуть

Чому кішки мурчать? Своїм муркотінням кішки подають сигнал, показують, що задоволені й умиротворені, проявляють нервозність і страх.

Сигнал

Маленькі кошенята вже з перших днів після народження починають видавати вібруючий звук, щоб їх почула мама-кішка і прийшла погодувати. Кошенята муркочуть від задоволення, коли мама їх вилизує язиком.

Перед обідом дорослі коти нагадують муркотінням господареві, що час перекусити. Одночасно вони труться об ноги і заглядають в очі. Поступово тихе бурчання переходить у більш високий звук, схожий на нявкання.

Задоволення

Чому кішки мурчать, коли їх гладять? Представники котячої породи обожнюють, коли їх пестять і гладять. Кішка сама підставляє голову під руку господареві, щоб її погладили. Муркотінням вони висловлюють своє задоволення. Так вона проявляє почуття вдячності за турботу. Гладити кішку, яка муркоче, корисно, це сприятливо впливає на нервову систему і на весь організм людини.

Чому кішки мнуть лапами і мурчать? Кішки мнуть лапами і муркочуть інстинктивно, повертаючись у дитинство, коли вони подібним масажем стимулювали виділення молока у мами-кішки, а муркотінням висловлювали своє задоволення від їжі. Така поведінка стає щасливою звичкою на все життя. Блогери Мішель Ропп і Ліз Коулман вважають, що так кішка виявляє своєму господареві любов і довіру.

Нервозність і страх

Потрапляючи в незнайоме приміщення, коти починають обстежувати територію, голосно муркочучи. Це свідчить про напружений стан і нервозність тварини. Видаючи буркітливі звуки, кіт попереджає всіх навколо, що він з’явився тут як господар.

Читайте також:  Скільки живуть мухи, чим вони харчуються і які є

Кіт може тихо муркотіти на полюванні, коли наближається здобич. Спочатку він діє тихо, але на піку напруги видає буркітливі звуки. Коти можуть муркотіти після перенесеного стресу, наприклад після бійки із сусідським котом. Таке бурчання свідчить про самозаспокоєння тварини. Так кішка лікує себе від стресу.

Відпочинок

Журналістка Мег Дафф стверджує, що кішки муркочуть, коли відпочивають, їдять і насолоджуються часом, проведеним на самоті. Така поведінка котячих вироблена на генетичному рівні, щоб зняти напругу після активного полювання і руху. Організм кішки під вібруючі звуки вмикає програму самовідновлення. Муркотіння, поєднане з відпочинком, підтримує енергозберігаючий режим в організмі тварини.

Кішка спить дуже чуйно. Своїм муркотінням вона підтверджує, що сон не настільки міцний. Тому для мишей і птахів навіть спляча кішка становить небезпеку.

Котячі видають м’які оксамитові звуки завдяки вібрації, яку виробляють голосові зв’язки в поєднанні з вдихами і видихами. Тому всі вони мурчать по-різному.

Як і чому перестають муркотіти кішки

Кішки вміють видавати дзюркотливий звук із самого народження, але не завжди його використовують. Серед домашніх кішок трапляються любителі помурликати в будь-якій ситуації або просто помовчати.

Найбільш муркотливі породи кішок

Породисті кішки бувають дуже балакучі. Вони видають муркотливі або нявкаючі звуки. До групи найбільш муркотливих кішок входить:

 • Сіамська кішка. У спокійному стані вона постійно муркоче, а в інший час дня розмовляє з господарем нявкаючими звуками.
 • Орієнтальна кішка. Любить спілкуватися. Вона приємно муркоче, зображуючи повне заспокоєння і любов до господаря.
 • Балінезійська кішка. Вона муркоче, видаючи найрізноманітніші звуки.
 • Тайська кішка. Відрізняється розумом і прихильністю до господаря. Вона дуже товариська і супроводжує свої дії муркотінням.
 • Бенгальська кішка. Любить помуркотіти, влаштувавшись поруч із господарем. Вони дуже товариські, для них важливий контакт з людиною.
 • Канадський сфінкс наділений допитливим характером. Його завжди можна почути за тихим муркотінням та іншими інтонаціями.
 • Петерболд. Коти цієї породи муркотінням і нявканням висловлюють емоції. Муркоче кішка постійно, привертаючи до себе увагу господаря.
 • Корніш рекс належить до активних і товариських порід. Іноді він голосно нявкає, а в умиротвореному стані тихо бурчить.
Читайте також:  Еволюція дерев стала причиною масового вимирання Землі

Якщо коту в будинку комфортно, він буде муркотіти від задоволення незалежно від породи. Насторожене муркотіння говорить, що кіт чогось боїться або переніс стрес. Тварину варто показати фахівцеві і дати їй засоби для заспокоєння.

Чому кішки перестають муркотіти

Домашня кішка, яка ніколи не мурчить, викликає підозру. З нею однозначно щось відбувається. Коли кішки перестають муркотіти? Причини відсутності муркотіння у кішки можуть бути такі:

 1. Деякі представники котячих висловлюють емоції мімікою, маханням хвоста, рухом тіла, а не бурчанням. Інтернет-портал Мodcat закликає навчитися розуміти свою мовчазну кішку.
 2. Апарат, що видає звуки в кота, влаштований так, що тварина муркоче тихо, її не чути.
 3. Специфіка дихальної системи і голосових зв’язок не дозволяють коту видавати звуки.
 4. Відсутність муркотіння може бути симптомом будь-якого захворювання. Якщо мовчання кота супроводжується зміною поведінки та звичок, варто звернутися до ветеринара.

Щоб повернути домашнього улюбленця до муркотіння, спробуйте частіше його гладити, розмовляйте з ним спокійним тоном, масажуйте його м’які частини тіла. Зробіть усе, щоб кіт відчув себе щасливим і знову почав муркотіти.

Муркотіння – звуковий сигнал, який видають кішки в певних ситуаціях. Характер таких звуків допоможе визначити емоційний стан тварини. Чим більше муркоче кіт, тим сприятливіше середовище його проживання і тісніший контакт із господарем.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я