Чого хочуть рейхсбюргери та наскільки вони небезпечні

30

Масштабна облава на підозрюваних «рейхсбюргерах» у грудні не була поодиноким випадком, і тепер слідчі знову вийшли на загальнонаціональний рівень. Але чому екстремальна суміш конспірологічних ідеологій захоплює все більше людей?

 

Чого хочуть рейхсбюргери та наскільки вони небезпечні? Протести проти німецької політики щодо коронавірусу активізували так званих рейхсбюргерів і зробили їхнє середовище публічним. Знову і знову ця сцена намагається осідлати соціальні протести. Сцена, що поєднує правих екстремістів та заперечників науки, одні з яких хочуть відновити історичний німецький рейх, інші – створити нову державу.

Що рухає цими людьми? Якої ідеології вони дотримуються?

Наскільки велика сцена рейхсбюргерства?

За оцінками Федерального відомства захисту конституції (Bundesamt für Verfassungsschutz), вся сцена налічує близько 23 000 послідовників, і їх кількість зростає. Близько 10% із них (2100), на думку відомства, орієнтовані на насильство. За даними агентства, близько 1250 є правими екстремістами. У грудні минулого року загальнонаціональний рейд, у ході якого було заарештовано численних підозрюваних, викликав великий переполох. За даними слідства, вони планували чи підтримували переворот.

Яким є стан слідства після цього великого рейду?

Наразі всі 25 головних підозрюваних перебувають під вартою у Німеччині. Двоє чоловіків, заарештованих в Австрії та Італії, були екстрадовані перед Різдвом та в середині лютого.

До кінця січня, за інформацією dpa, влада вилучила понад 420 000 євро готівкою та дорогоцінні метали – «Der Spiegel» повідомив про добрі 50 кілограмів золота. За останніми підрахунками, серед підозрюваних було 55 чоловіків та жінок. На початку лютого генеральний прокурор Петер Франк повідомив газеті “Welt am Sonntag” (“WamS”), що під час обшуків було вилучено безліч носіїв інформації, таких як ноутбуки та мобільні телефони, а також письмові документи. «Все це нині оцінюється і з погляду того, чи можна поширити провадження на інших обвинувачених».

Читайте також:  Немає планів щодо зниження зростання доходів громадян

Наскільки великий потенціал насильства?

Приблизно кожна десята людина, яка перебуває на місці злочину, вважається схильною до насильства. За даними Управління захисту конституції, в 2021 році «рейхсбюргерам» приписується загалом 1011 екстремістських злочинів – у тому числі 184 насильницькі злочини, таких як здирство та опір.

Генеральний прокурор Франк сказав “WamS”: «Більшість цієї сцени готова до активного насильства або висловлює свої насильницькі фантазії проти представництва держави вільніше, ніж раніше. Це робить цих людей небезпечними з погляду державного захисту».

Скільки зброї циркулює у цьому середовищі?

За даними Управління захисту Конституції, однією з причин, що роблять сцену такою небезпечною, є її схильність до зброї. З початку моніторингу у 2016 році щонайменше у 1050 «громадян рейху» та «самоуправлінців» було анульовано дозволи на зброю.

Для порівняння, за даними BfV, наприкінці 2021 року налічувалося близько 500 осіб, яким дозволялося володіти зброєю.

Чому так важко відібрати зброю у «громадян рейху»?

Збройове відомство має переконливо довести, що це «необхідно для запобігання загрозі безпеці або контролю за поводженням з цими предметами». Якщо хтось потрапив у поле зору Управління захисту конституції чи поліції з екстремістськими ідеями чи грубими теоріями, цього зазвичай недостатньо.

Швидше, у разі починається тривала процедура. Постраждалі зазвичай також намагаються захистити себе законними засобами від вилучення зброї. Кількість людей із середовища «рейхсбюргерства», які мають дозвіл на зброю, ніколи не досягне нуля. Завжди є нові власники зброї, які – можливо лише через роки після отримання дозволу – демонструють конкретні докази антиконституційних поглядів, орієнтованих на насильство.

Чи були такі напади «громадян рейху» на представників держави?

Так, тільки в Баден-Вюртемберг два послідовника сцени повинні постати перед судом. 62-річний чоловік нібито вдарив поліцейського під час контрольно-пропускного пункту в Ефрінген-Кірхені на півдні Бадена.

Читайте також:  Плата за проїзд скасовується: Wissing викликає експерта

Федеральна прокуратура вимагає десять років ув’язнення за замах на вбивство. Вирок має бути винесений цієї п’ятниці.

Також у Штутгарті перед судом постане чоловік з Боксберга в Таубер-Франконії, який обвинувачується у замаху на вбивство на початку квітня. Тоді 54-річний чоловік стріляв у поліцейських та поранив двох співробітників під час операції SEK навесні минулого року.

Колишнього «Містера Німеччини» Адріана Урсаче вже засуджено до 7 років позбавлення волі за замах на вбивство у квітні 2019 року. Він стріляв у поліцейського SEK під час виселення його власності у Ройдені (Саксонія-Анхальт) у 2016 році. Вирок франконському «рейхсбюргеру» до довічного ув’язнення за смертельний розстріл поліцейських у Георгенсгмюнді також має юридичну чинність. Чоловік відкрив вогонь по співробітникам SEK у середині жовтня 2016 року, вбивши 32-річного поліцейського. Два інші співробітники поліції також були поранені.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я