Члени Палати США схвалили тимчасовий бюджет

11

Незадовго до Дня подяки здавалося, що державні службовці США не зможуть продовжувати отримувати зарплату. Однак тепер Палата представників ухвалила перехідний бюджет.

Члени Палати США схвалили тимчасовий бюджет

Побоювання з приводу зупинки роботи уряду США, схоже, вдалося запобігти.
Члени Палати представників Конгресу США схвалили законопроект про тимчасовий бюджет більшістю у дві третини голосів.

Без його затвердження співробітники, зокрема державних адміністрацій, перестали б отримувати зарплату з суботи.

Тепер Сенат, інша палата Конгресу США, має схвалити цю пропозицію. Це вважається формальністю, оскільки демократи мають у Сенаті більшість і вже висловилися за підтримку законопроекту. Республіканське керівництво також висловило своє схвалення.

Очікується, що голосування відбудеться упродовж тижня.

Після цього президент Джо Байден має підписати законопроект. Однак до нього не включено мільярди на підтримку Ізраїлю та України, про які просив Байден, а також нові кошти на охорону кордону США з Мексикою.

За цими пунктами, як і за звичайним бюджетом із більш тривалим терміном дії, доведеться приймати окреме рішення пізніше.

  • За проект проголосували 336 членів Палати представників;
  • 95 парламентаріїв відхилили його.

Члени Палати США схвалили тимчасовий бюджет  Фото: Fabian Sommer/dpa/Archivbild

Республіканці хотіли запобігти збільшенню деяких витрат

Законопроект передбачає, що до 19 січня буде профінансовано приблизно одна п’ята частина коштів на діяльність уряду та федеральних агентств, включаючи гроші на армію та ветеранів, сільське господарство та транспорт.

Інші чотири п’яті, такі як Державний департамент, Міністерство торгівлі, праці та охорони здоров’я, фінансуватимуться до 2 лютого, повідомляє Washington Post.

Новообраний лідер більшості республіканців у Палаті представників Майк Джонсон представив законопроект минулого тижня. Однак 93 його колеги по партії відхилили цю пропозицію, оскільки хочуть категорично не допустити збільшення деяких статей витрат, що містяться в ньому.

Читайте також:  Американський політик Джордж Сантос тримає Вашингтон у напрузі

Тільки 127 республіканців проголосували «за». Таким чином, законопроект вдалося провести лише завдяки голосам 209 демократів, причому два демократи проголосували проти.

Термін дії нинішнього тимчасового бюджету, ухваленого Конгресом США лише на початку жовтня, спливає в суботу. До цього часу необхідно знайти рішення, щоб запобігти неплатоспроможності органів державного управління.

Політичне перетягування каната повторюється щороку. Конгресу зазвичай вдається ухвалити тимчасовий бюджета потім через кілька місяців знову розпочинаються бої за фінансування державних операцій.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я