Чіпмейкер TSMC побудує другий завод у Японії

24

Цей крок відповідає галузевої тенденції: компанії, що виробляють мікросхеми, прагнуть розширити свою присутність у всьому світі. Заводи з виробництва чіпів також плануються у Німеччині.

Чіпмейкер TSMC побудує другий завод у Японії

Згідно з газетним повідомленням, найбільший у світі контрактний виробник чіпів TSMC побудує другий завод у Японії, Кумамото. Очікується, що загальний обсяг інвестицій складе більше одного трильйона ієн (трохи менше ніж 7 мільярдів євро), повідомляє японська «Nikkan Kogyo» без вказівки джерел. Запуск першого заводу заплановано на кінець 2024 року, нового – на кінець десятиліття. TSMC веде переговори про державні субсидії та інвестиції клієнтів, йдеться в повідомленні.

Цей крок вписується у галузеву тенденцію. Компанії, що виробляють чіпи, розширюють свою присутність у світі, частково тому, що уряди багатьох країн наполягають на зниженні залежності від Китаю, а також тому, що найближчим часом буде запроваджено високі субсидії. У той же час очікується, що попит продовжуватиме зростати завдяки цифровізації та електромобільності.

Ще в грудні агентство Bloomberg із посиланням на людей, знайомих із питанням, повідомило, що TSMC планує побудувати в США новий завод із виробництва 4-нанометрових чіпів. У січні газета Frankfurter Allgemeine Zeitung також повідомила, що компанія розглядає можливість будівництва заводу у Дрездені. Американський виробник чіпів Intel також хоче збудувати завод у Магдебурзі.

Виробник мікросхем Infineon також планує будівництво нової фабрики в Дрездені, що за вартістю близько п’яти мільярдів євро є найбільшою одноразовою інвестицією групи DAX.

Читайте також:  Хакери з Росії зламали смартфон Ліз Трас

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я