Чому в Туреччині завжди відбуваються сильні землетруси

310

Зрушення тектонічних плит постійно викликають сильні землетруси в регіоні. Останній землетрус магнітудою 7,0 був недавно. Огляд.

Чому в Туреччині завжди відбуваються сильні землетруси

У Туреччині неодноразово були сильні землетруси, вони часто трапляються тут. Країна лежить на невеликій Анатолійській плиті, яка зміщена на захід між Аравійською плитою і Євразійською плитою, що дрейфує на північ. Виникаюча напруга регулярно розряджається у землетрусах. Добірка найсуворіших у регіоні останнім часом.

Жовтень 2020 року: Землетрус магнітудою 7,0 забрав життя понад 100 людей у ​​західному турецькому місті Ізмір. Двоє молодих людей загинули на сусідньому грецькому острові Самос. Понад 1000 людей поранено, багато будинків зруйновано.

Січень 2020 року: землетрус магнітудою 6,7 стався у східній турецькій провінції Елязіг. 41 особа загинула, сотні будинків зруйновано.

Жовтень/листопад 2011 року: Сильний землетрус магнітудою 7,2 стався у провінції Ван на південному сході країни. Гине не менше 600 людей. Майже 2300 будинків зруйновано. Приблизно за два тижні внаслідок землетрусу в тому ж регіоні гине близько 40 людей.

Серпень 1999 року: Внаслідок одного з найстрашніших стихійних лих в історії Туреччини загинуло понад 17 000 людей. Щонайменше 24 000 осіб отримали поранення. Епіцентр землетрусу знаходиться в західному турецькому місті Ізміт, приблизно за 100 кілометрів на схід від Стамбула.

Читайте також:  Сотні засуджених у США після штурму Капітолію

1 коментар

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я