Чарльз і Камілла у Берліні: Від Бундестагу до екопоселення.

49
Британський король Карл III та його дружина Камілла розпочинають сьогодні другий день свого державного візиту до Німеччини. Чарльз і Камілла у Берліні: Центральним моментом є виступ монарха опівдні у Бундестазі – виступ не зовсім безперечний.

Мартін Ширдеван, голова Лівої партії, розкритикував той факт, що «той, хто буквально народився із золотою ложкою в роті», вписує своє ім’я в сімейне дерево.

Вчора, однак, королівське подружжя вже викликало хвилювання після прибуття до Берліна. Чарльз і Камілла були зустрінуті з військовими почестями федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром та його дружиною Ельке Бюденбендер біля Бранденбурзьких воріт і віталися глядачами. Увечері федеральний президент вшанував пам’ять монарха та його дружини державним банкетом за участю 130 запрошених гостей.

У ході заходу глави обох держав наголосили на важливості тісних німецько-британських відносин і заявили про намір і надалі розвивати їх. “Я можу тільки запевнити вас, що за час, який буде надано мені як королю, я зроблю все можливе для подальшого зміцнення наших відносин”, – сказав Чарльз у своїй промові на вечері. Він та його дружина були «глибоко зворушені» теплим прийомом, наданим їм у Німеччині.

Король Карл III зустрічається із Шольцем

Вранці Карл спочатку підпише Золоту книгу Берліна та зустрінеться з канцлером Олафом Шольцем (СДПН). Останній не був присутній на державному банкеті напередодні увечері – на відміну від своєї попередниці Ангели Меркель (ХДС). На порядку денному також зустріч на берлінському тижневому ринку. Після виступу у Бундестазі державний гість разом із Штайнмаєром відвідає центр прибуття українських біженців у колишньому аеропорту Тегель. На цьому візит до столиці завершиться.

У другій половині дня король і федеральний президент здійснять поїздку до Бранденбурга, яка приведе їх до Фіновфурту, на північний схід від Берліна. Там вони зустрінуться із солдатами німецько-британського інженерного батальйону з Міндену. Заплановано не лише розмову з прем’єр-міністром Бранденбургу Дітмаром Войдке – буде й дія: Солдати збирають останні частини плавучого мосту через водну колію Хавель-Одер, і британський король має піднятися на нього.

Читайте також:  "Берлін ще не досяг межі заворушень"

Відвідування екопоселення Бродовин

Чарльз продовжує шлях до екопоселення Бродовин, де, крім іншого, він хоче дізнатися про виробництво певного сорту сиру. Шарль кілька десятиліть дотримується біодинамічного сільського господарства (деметра). Ще у 1980-х роках він перевів фермерське господарство у своєму маєтку Хайгроув у Глостерширі на органічний.

У своїй промові на державному банкеті монарх сказав, що багато дізнався про біодинамічне сільське господарство під час своїх попередніх візитів до Німеччини. Значним поліпшенням на власних фермах та ґрунтах він також завдячує німецькому досвіду.

Камілла та Бюденбендер планують одночасно відвідати соціальний проект у Берліні-Нойкельні та Комічну оперу у Берліні-Мітті.

Для Чарльза це перша поїздка за кордон у його новій ролі короля, яку він узяв на себе після смерті королеви Єлизавети II у вересні. У політичному плані візит вважається значним, оскільки через три роки після виходу Великобританії з ЄС розпочинається новий глава у відносинах Великобританії з Європою та Німеччиною.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я