Бундестаг посилює реєстрацію лобістів

3

За даними СДПН, яка вітає посилення вимог до розкриття інформації, щороку на лобіювання в Німеччині витрачається 800 млн. євро. Опозиція, однак, сумнівається у їхній ефективності.

Бундестаг посилив реєстр лобістів та розширив обов’язки лобістів щодо надання інформації. У майбутньому вони мають зазначати, наприклад, на який саме законодавчий проект вони хочуть вплинути. Крім того, вони мають вносити до лобістського реєстру основні положення своїх вимог.

Раніше можливість відмови від надання інформації про фінансування була виключена. Тепер лобісти також мають декларувати, якщо вони репрезентують інтереси не свого реального клієнта, а третьої сторони. А якщо мандатні та посадові особи переходять до табору лобістів, то вони мають розкривати інформацію про нинішні та колишні посади та мандати.

Законодавчі процедури мають бути зрозумілими, вважає Йоханнес Фехнер із СДПН. Щорічно на лобіювання у Німеччині витрачається 800 млн. євро. «Це показує, наскільки сильними та інтенсивними є спроби вплинути на нас. Подання інтересів не обов’язково має бути поганим. Але воно має бути прозорим».

Делегат ХДС: “Цей закон повністю зіпсований”.

Патрік Шнідер від імені ХДС/ХСС заперечує, що закон дозволить досягти цього. «Цей закон повністю зіпсований. Він веде до ще більшої непрозорості та ще більшої бюрократії», – заявив депутат від ХДС. Він піддав критиці той факт, що в майбутньому пожертвування на суму понад 10 000 євро, які не становлять більше десяти відсотків від загального обсягу пожертвувань, більше не повинні публікуватися. Це спричинить те, що «ліво-зелені фартові організації», такі як Greenpeace, BUND або Deutsche Umwelthilfe, більше не будуть зобов’язані розкривати інформацію про те, як вони фінансуються.

Реєстр лобістів проводиться на сайті німецького Бундестагу з початку 2022 року. Його мета – показати, хто впливає на політичні рішення та законодавство. У ньому мають реєструватися професійні лобісти. Вони повинні надавати інформацію, наприклад, про своїх клієнтів і тематичні галузі, а також про персонал і фінансові витрати, пов’язані з їх лобістською діяльністю в Бундестазі та федеральному уряді. Лобісти повинні дотримуватися встановленого кодексу поведінки. Порушення можуть спричинити штраф у розмірі до 50 000 євро.

Читайте також:  Лідер СДПН Ахім Пост висловився про партію Вагенкнехт

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :