Бронетранспортери для Києва не з чинних запасів

13

Міністр оборони Крістін Ламбрехт вважає, що обіцяне постачання 40 бойових машин піхоти в Україну та запланований пакет навчання йдуть за планом. «Зобов’язання, як вони ухвалені, так вони й виконуватимуться», – сказав політик СДПН у казармі в Марієнберзі, Саксонія. Ламбрехт дав зрозуміти, що “Мардери” не перебувають на озброєнні Бундесверу.

За інформацією Deutsche Presse-Agentur, згідно з останніми планами, 20 танків мають бути отримані із запасів Бундесверу, а ще 20 – від збройової компанії Rheinmetall. Натомість Грецію попросили змиритися із затримками у постачанні більшої кількості Marder на певний період часу. Крім постачання танків, Німеччина також погодилася навчити українців використати цю систему озброєння.

Візит Ламбрехта до Сили швидкого реагування

Ламбрехт відвідав німецьких солдатів сил швидкого реагування НАТО (VJTF) у Марієнберзі. Вона ознайомилася з показниками двох бронепіхотних рот, які також оснащені бойовою машиною піхоти «Мардер» та перебувають у підвищеній бойовій готовності у складі натовського вістря списа.

Ламбрехт зупинив розгортання сучаснішої бойової машини піхоти Puma через технічні дефекти. Наразі дві роти 371-го бронетанкового батальйону з бойовими машинами піхоти «Мардер» беруть на себе внесок у сили швидкого реагування. 400 солдатів, а також сили підтримки перебувають у стані готовності. «Це був дуже важливий сигнал для НАТО та наших союзників. Ми дотримуємося своїх зобов’язань навіть у таких особливих умовах», – сказав Ламбрехт.

Бронетанкова піхота демонструє свої можливості

У казармах Ерцгебіргу бронетанкова піхота та екіпажі бойових машин піхоти «Мардер» продемонстрували свої можливості. «Це дуже надійний автомобіль, дуже здатний на бездоріжжя, мобільний і може бути використаний практично у будь-якому сценарії. У нас великий досвід роботи з цією машиною», – сказав один із солдатів. “Для нас не має великого значення, як нас розгорнуть, тому що ми готові до роботи”.

Читайте також:  Асоціація резервістів: Постачання леопарду - "логічний крок"

Також було продемонстровано протитанкову систему MELLS, яка може бути використана для стрільби керованими ракетами з танка або навіть з боку демонтованих солдатів. «У нас ймовірність влучення становить 95 відсотків, у 5 відсотках може бути технічний збій», – сказав один із солдатів, усі вони просили не називати їхніх імен. «Артилеристи навчені так, що практично кожен постріл має знищити бойовий танк».

VJTF – центральний елемент стратегії стримування

Об’єднану оперативну групу дуже високої готовності (ОГВВ) було створено після першої великої кризи в Україні після 2014 року і з того часу є центральним елементом стратегії стримування проти Росії. Це також є гарантією безпеки для партнерів НАТО на східному фланзі Альянсу.

За даними бундесверу, сухопутний компонент натовського списа налічує близько 11 500 солдатів з дев’яти країн НАТО. Серед них близько 8000 чоловіків та жінок з Німеччини, які мають бути готові до від’їзду протягом двох-семи днів. Згідно з інформацією, там також знаходяться інші німецькі сили, наприклад, близько 2600 солдатів з військово-повітряних сил і до 700 з військово-морських сил.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я