10 речей, які обов’язково потрібно робити щорічно

28

Рутина міцно входить у наше життя: рядові завдання та постійні проблеми, які потребують негайного втручання. І все ж раз на рік варто порушувати звичний порядок життя і зробити те, що допоможе зрозуміти, в якій точці ви зараз і куди рухатиметеся далі.

1. Перевірити здоров’я

Сходіть до терапевта, навіть якщо у вас нічого не болить. Він оцінить ваш стан і дасть рекомендації відповідно до віку, спадковості та способу життя. Можливо, направить на обстеження, якщо запідозрить якусь хворобу на ранній стадії. А ось до стоматолога навідуйтесь частіше – раз на півроку. Це потрібно, щоб вчасно залікувати дрібні дірочки та зробити професійне чищення зубів.

2. Звозити вихованця до ветеринару

Мабуть, усі господарі свійських тварин мріють, щоб ті могли розмовляти. У тому числі, щоб повідомляти про своє самопочуття. Поки люди не навчилися перекладати нявкання, гавкіт і щебет на людську мову, краще покладатися на превентивні заходи.

Фахівці радять возити вихованця на огляд до ветеринара раз на рік, а якщо кішці або собаці більше семи років, то раз на півроку. Лікар зробить аналізи та необхідні щеплення – це допоможе вчасно виявити проблеми або зовсім запобігти їм.

3. Проаналізувати свої фінанси

За фінансовим здоров’ям теж слід стежити. Так що раз на рік оцінюйте своє становище і ставте нові цілі, якщо досягли старих. Дивіться, як змінилися умови у банках. Можливо, ви знайдете більш вигідні пропозиції щодо карт, вкладів та інших послуг.

4. Зробити генеральне прибирання

Розберіть речі, що накопичилися, і позбавтеся від того, що стало непотрібним. Поступово пройдіться по всіх шафах та полицях: з одягом, посудом, книгами, продуктами. Не забудьте зазирнути в ящики, куди зазвичай складаєте всякі дрібниці: у них напевно знайдеться щось, чого час позбутися.

Читайте також:  Зимові лайфхаки для водіїв: що має знати кожен автомобіліст

Відсуньте холодильник, плиту і пральну машину від стін і ретельно вимийте за ними – зазвичай ми не приділяємо уваги цим місцям і там накопичується багато пилу та сміття. Подумайте, де ще ви рідко забираєтеся, і очистіть ці місця.

5. Навести лад у цифровому житті

Розберіть пошту, документи та фотографії, видаліть непотрібні програми, фільми та музику. Потім пройдіться своїми соцмережами і відпишіться від тих, з ким перестали спілкуватися або кого вам просто більше нецікаво читати. Перевірте налаштування конфіденційності та права різних програм.

6. Почистити килими та оббивку меблів

Це можна зробити під час генерального прибирання, а можна й окремо, щоб не звалювати на себе все одразу. Килими, половики та м’які меблі збирають пил і шерсть свійських тварин, навіть якщо ви регулярно пилососите. Так що виберіть день, коли вам не заважатимуть домочадці, і озброїться засобами для чищення. В ідеалі потрібен спеціальний пароочисник для килимів або пилосос із такою функцією. Обробіть плями і дайте засобу, що чистить, подіяти. Потім посуньте з килима меблі і приступайте до збирання.

Дивани та крісла теж добре б обробити пароочисником. Перш ніж наносити засіб на всю оббивку, протестуйте його на непомітному місці та переконайтеся, що він не псує колір. Намагайтеся не додавати його занадто багато, щоб тканина не намокнула: через зайву вологи може з’явитися пліснява.

7. Перевірте колеса автомобіля

В цілому те, як часто перевіряти та ремонтувати машину, залежить від того, як багато ви їздите. Але кожному середньостатистичного автолюбителю варто раз на рік перевіряти розвал-сходження. Правильно відрегульовані кути установки коліс сильно впливають на стійкість та керованість машини. Крім того, це відбивається і на деталях усередині, так що, вчасно зробивши профілактику, ви заощадите час та гроші.

Читайте також:  Корисний лайфхак: як легко зробити взуття водонепроникним

8. Згадати те, що здавалося нездійсненним минулого року

Іноді ми опиняємось у ситуації, з якої, на перший погляд, немає виходу. Проте ми витягуємо з неї урок і рухаємось далі. Нагадуйте собі про те, що раніше здавалося непереборним та неможливим. Це дозволить побачити, що ви здатні впоратися з різними проблемами і не зациклюватися на труднощах.

9. Піти туди, де ви ще ніколи не були

Це може бути нове для вас місто, країна чи навіть куточок у своєму районі, який ви давно хотіли подивитися, але все ніяк не знаходили на це часу. Навіть якщо у вас дуже щільний графік, постарайтеся дозволити собі хоча б одну подорож, щоб перезарядитись. Ви отримаєте нові враження та емоції, розширите свої горизонти, познайомитеся з новими людьми.

10. Запитати себе, чи ви щасливі

У повсякденній метушні ми забуваємо про це, так що раз на рік перевіряйте себе. Якщо відповідь виявиться негативною, подумайте, що потрібно зробити, щоб змінити життя та стати щасливішим. А потім дійте, рекомендує портал Lifehacker.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я