Болгарія та Румунія приєднуються до Шенгенської зони

12

Контроль на сухопутних кордонах зберігається

Болгарія та Румунія приєднуються до Шенгенської зони

Болгарія та Румунія вже давно перебувають під особливим наглядом Комісії ЄС. Причинами цього є корупція та організована злочинність. Наразі місія офіційно завершена. Інші країни погодилися, що обидві країни приєднаються до Шенгенської зони – поетапно.

Шенгенська зона без кордонів у Європі розширюється. Країни ЄС погодилися розширити зону на Румунію та Болгарію, про що оголосила Іспанія, що головує в Раді ЄС, на платформі X. Відповідно, перевірки осіб на внутрішніх повітряних і морських кордонах мають бути скасовані з кінця березня 2024 року. Рішення про відміну контролю на сухопутних кордонах буде прийнято пізніше, йдеться в заяві.

Шенгенська зона має гарантувати необмежене переміщення людей у ​​Європі. На сьогоднішній день до неї входять 23 із 27 країн-членів ЄС, а також Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Включення до Шенгенської зони двох країн ЄС – Румунії та Болгарії – досі не вдалося, в основному через опір Австрії. Віденський уряд мотивував свою відмову тим, що в країну прибуває надто багато незареєстрованих мігрантів. Нові члени можуть бути прийняті лише одноголосно. Румунія та Болгарія чекали на це рішення з 2011 року.

Комісія ЄС привітала рішення країн Євросоюзу. Приєднання Румунії та Болгарії сприятиме розвитку подорожей, торгівлі та туризму, а також подальшому зміцненню єдиного ринку. Голова Брюссельського відомства Урсула фон дер Ляйєн заявила, що це важливий крок уперед для обох країн та для Шенгенської зони загалом. Це важливе досягнення – результат наполегливості, прихильності та наполегливості обох країн. Всі держави-члени ЄС стануть повноправними членами Шенгенської зони, щойно будуть готові. Це водночас і право, і обов'язок.

Читайте також:  Донорська конференція у Парижі: скільки дасть Німеччина?

Румунія та Болгарія вже приєдналися до ЄС у 2007 році. Проте до вересня судова система та верховенство закону в цих країнах перебували під особливим наглядом Комісії ЄС через розгул корупції та організовану злочинність. Ці проблеми були ще однією причиною того, що глави держав та урядів довгий час не були одностайними на користь вступу. У середині вересня комісія офіційно припинила спеціальний моніторинг, і стало відомо, що Румунія та Болгарія готові до вступу до ЄС.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я