Бербок хоче отримати достатньо фінансування для проектів допомоги

15

Міністр закордонних справ Бербок взяла чотири дні на візит до Іраку. Остання тема – кліматична політика, одне з найважливіших для неї питань. Вона також надсилає сигнал міністру фінансів.

 

Бербок хоче отримати достатньо фінансування для проектів допомоги

Через кліматичну кризу та інші геополітичні виклики міністр закордонних справ Анналена Бербок наполягає на достатньому фінансуванні проектів допомоги, подібних до іракського. Країна та регіон перебувають у небезпеці стати пішаком у геополітичній напруженості, заявила «зелений» політик у п’ятницю після закінчення чотириденного візиту до Іраку. «Інтегрована безпекова політика робиться з великою дипломатією, з великою міжнародною співпрацею. Але для цього також потрібні кошти», – сказала вона.

Федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер (СвДП) відклав презентацію основних показників бюджету на 2024 рік, заплановану наступного тижня. Його колеги з міністерства надали додаткові запити на суму 70 мільярдів євро, для яких Лінднер не бачить свободи дій.

Тепер Бербок заявила, що Стратегія національної безпеки, яку планує під егідою Федерального міністерства закордонних справ, стосуватиметься не лише питань оборони в рамках бундесверу, а й підтримки міжнародних місій в Іраку. «А для цього, як ми знаємо, потрібні кошти». Вона сказала, що «фінансові ресурси, які ми надаємо для цього, мають розглядатись не для кожного міністерства окремо, а в комплексному підході. І ми з міністром фінансів інтенсивно говорили про це під час наших переговорів щодо бюджету».

Екологічні проблеми на річках Євфрат та Тигр

На тлі нинішньої геополітичної напруги Бербок також порушила питання про значення Іраку. Різні дійові особи намагаються використати проблеми, що стоять перед країною. До неї там побували міністри закордонних справ Росії та Ірану. На цьому наголосило той факт, що Ірак і регіон знову загрожують стати пішаком у геополітичній напруженості. Ірак також є однією з країн, які найбільше страждають від наслідків зміни клімату.

Читайте також:  Конференція з безпеки у Мюнхені: що там обговорюють

У п’ятницю Бербок відвідала болотисту місцевість біля злиття річок Євфрат та Тигр, так звані болота на південному сході Іраку. З 2016 року вони охороняються як об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зростання нестачі води позбавляє населення коштів для існування в рибальстві та сільському господарстві. За даними Програми ООН з навколишнього середовища, Ірак є п’ятою країною, яка найбільше постраждала від зміни клімату. У той же час країна сама робить свій внесок у кліматичну кризу, оскільки її економіка заснована майже виключно на видобутку нафти та газу.

За даними Федерального міністерства закордонних справ, уряд Німеччини підтримує різні проекти в галузі клімату та водних ресурсів в Іраку. У контексті стабілізації та миробудування Німеччина підтримує посередницький проект, у якому особлива увага приділяється наслідкам зміни клімату, повідомляє федеральний уряд.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я