Бажаєте заощадити до 26 500 літрів води на рік? Прислухайтеся до цих порад!

16

Зміна поведінки та різні технічні рішення є важливими факторами зниження споживання води у домашніх господарствах. Зменшуючи щоденне споживання води, ми можемо заощадити гроші та зберегти довкілля. Наприклад, якщо віддати перевагу душу ванні, можна заощадити втричі більше води. Експерт з водних ресурсів поділився порадами щодо раціонального використання водних ресурсів у домашніх господарствах.

“Одна з найбільших помилок – недооцінка водних ресурсів. Воду необхідно використовувати відповідально. Водоканали всього світу самовіддано працюють щодня тижня, щоб забезпечити людей чистою питною водою та відвести стічні води з їхніх будинків, тим самим знижуючи негативний вплив на навколишнє середовище”, – каже експерт з водних ресурсів Магда Йентгена.

Аналізуйте споживання води та знаходите способи його зниження

“Перше, що має зробити будь-яке домогосподарство для зниження споживання, – зрозуміти, на які потреби витрачається найбільше води. Якщо ми розуміємо, що, наприклад, найбільше води йде на прийняття ванни, то ми можемо частіше приймати душ, щоб скоротити витрату води Вважаючи за краще душ ванні, можна заощадити в 3 рази більше води, також необхідно вимикати воду при чищенні зубів Такий аналіз є основним кроком, який необхідно зробити, щоб зрозуміти, які дії зі скорочення споживання води будуть правильними. хтось зможе знизити споживання за допомогою технічних рішень, а хтось змінить свої звички”, – каже Йентген.


Інвестуйте в нові екологічні прилади та пристрої

Прилади високого класу енергоефективності дозволяють значно скоротити як рахунки за електроенергію, а й у воду. “Нові прилади, як правило, вже спроектовані так, щоб використовувати менше води для виконання своїх функцій. Збираючись придбати нові пристрої, я рекомендував би порівняти їх окремо, звертаючи увагу на енергоефективність. Наприклад, виходячи з характеристик, порівняйте, з якою пральною машиною ви будете витрачати менше води та електроенергії на одне прання. У довгостроковій перспективі ці економічніші пристрої безперечно окупаються”, – пояснює керівник відділу дизайну інтер’єрів IKEA Даріус Римкус.

Читайте також:  Як підготуватися до свята з мінімальними витратами для бюджету

Купуючи якісніші товари рідше, ми не тільки заощадимо гроші, а й ресурси, які витрачаються на виробництво цих пристроїв. Посудомийні машини використовують менше води, ніж при митті посуду вручну, але важливо включати їх лише тоді, коли вони заповнені брудним посудом у необхідній кількості. Те саме стосується пральних машин – вони будуть працювати найбільш ефективно при повному завантаженні. “Наприклад, високоякісна посудомийна машина може використовувати майже на 19 000 літрів води на рік менше, ніж якби ми мили посуд вручну. При миття посуду вручну витрачається близько 4-8 літрів води за хвилину, тоді як сучасні посудомийні машини використовують 7- 11 літрів води на всю мийку. Використовуючи пральні машини, які споживають менше води, ми можемо заощадити близько 7 500 літрів води на рік. – каже Йентгена.

Населення планети, що швидко зростає, надає все більший тиск на воду як наш дорогоцінний ресурс. “Економія води повинна стати частиною нашого повсякденного життя. Економити воду можна простіше, якщо ми віддаємо перевагу більш водозберігаючим приладам. Наприклад, ручні душові лійки з одним розпилювачем. Інтегрований в змішувач аератор підтримує оптимальний напір, при цьому використовується менше води та енергії”, – каже Римкус.

Існує також багато “розумних” приладів, які допомагають ще більше заощаджувати витрати води. Наприклад, можна використовувати “розумний” змішувач. “Аератор, вбудований у змішувач, підтримує оптимальний напір, що дозволяє знизити споживання води та електроенергії. Піднімаючи важіль вгору, ви відкриваєте лише холодну воду. Подача гарячої води здійснюється поворотом важеля вліво. Це означає, що гарячу воду можна включати лише тоді, коли вона вам потрібна, а не щоразу, коли ви користуєтеся змішувачем. Це може знизити витрати гарячої води та заощадити гроші”, – пояснює Римкус.

Читайте також:  Перше, що має зробити будь-яке домогосподарство для зниження споживання води

Почніть з невеликих змін у звичках

Є два напрямки, коли ми думаємо про економію води у наших будинках – зміна наших щоденних звичок або використання пристроїв, які роблять це за нас. Ми не можемо покладатися виключно на один із варіантів на 100%. Максимальний результат буде лише тоді, коли ми їх поєднаємо. Ми також повинні пам’ятати, що коли ми думаємо про економію води, маленькі речі, які можуть здатися нам неважливими, мають велике значення.

Хоча будь-яка звичка економити воду призведе до зниження її споживання в сім’ї, деякі звички, безперечно, виявляться ефективнішими. “Користуючись душем, ми можемо скоротити витрату, знизивши час його прийому, або можна вимикати воду при намилюванні волосся, і включати її вже при ополіскуванні. Підраховано, що найбільше часу, а значить, і найбільше води витрачається на те, щоб вимити все намилене тіло. Якби люди зменшили кількість використовуваного ними щоразу засоби для миття тіла, вони заощадили б значну кількість води”, – каже Йентгена.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я