Байден застерігає Китай від воєнних дій проти Тайваню

15

У Хіросімі погляд президента США спрямований не лише на Україну, а й на Тайвань. Він оголошує, що заходи у відповідь будуть вжиті в тому випадку, якщо статус-кво зміниться в односторонньому порядку.

 

Байден застерігає Китай від воєнних дій проти Тайваню

Виступаючи на прес-конференції після завершення саміту G7 у Хіросімі, Байден сказав, що не має бути односторонньої зміни статус-кво в Тайванській протоці. «У більшості наших союзників є чітке розуміння того, що якщо Китай вживе односторонніх дій, то буде відповідь».

Байден: США продовжують проводити політику одного Китаю

Він заявив, що США продовжуватимуть проводити політику «одного Китаю». Відповідно до неї Пекін визнається законним урядом Китаю. Однак Байден зазначив, що після цього ані Китай, ані Тайвань не зможуть діяти самостійно: «Це має бути полюбовний результат». США також не очікують, що Тайвань самостійно проголосить незалежність.

Пекін розглядає демократичну острівну республіку як частину Народної Республіки та загрожує завоювати її. З іншого боку, Тайвань має незалежний уряд уже понад 70 років. Останнім часом напруженість у стосунках посилилася. Байден запевнив, що США продовжуватимуть допомагати Тайваню захищати себе. Він підкреслив, що не бачить неминучості війни між Китаєм і США або навіть Японією та Південною Кореєю.

У «морозних» відносинах з Пекіном Байден, проте, очікує «відлиги» «дуже скоро», не повідомляючи подробиць. Після того, як над США було збито передбачуваний китайський шпигунський аеростат, а потім було скасовано візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до Китаю, обидві сторони практично не розмовляли одна з одною. Наразі Блінкен намагається компенсувати свій візит до Китаю. Однак, за повідомленнями преси, Пекін не бажає робити жодних спроб налагодити контакт.

Читайте також:  Запущено новий пакет санкцій проти Росії

Китайська стратегія «Великої сімки»

Після того, як сім провідних демократичних промислових країн (G7) на своєму саміті зайняли більш жорстку позицію щодо Китаю, Байден заявив: «Ми не усунутимемося від Китаю. Ми прагнемо знизити ризики та диверсифікувати наші відносини з Китаєм». Ланцюжки постачання повинні бути диверсифіковані, щоб «не було залежності від будь-якої однієї країни».

США також хочуть захистити технології, які важливі для їхньої безпеки. Він заявив державному та партійному лідеру Сі Цзіньпіну, що не бажає торгувати певними речами, оскільки вони використовуються для створення ядерної зброї та інших видів зброї масового знищення. “Я не буду цього робити”. Наразі, сказав він, союзники також зобов’язані цього не робити. “Це не ворожий акт”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я